Brno nasbíralo 14 medailí
Dvacátý čtvrtý záříjový den patřil, lehké atletice, kdy ožil Sportovní areál VUT v Brně Pod Palackého vrchem. Sjeli se zde handicapovaní sportovci z téměř celé České republiky, aby změřili své síly. Celou akci pořádal neziskový spolek Vlaštovky Brno z.s. společně se Sportovním klubem Kociánkou z.s., z pověření České federace Spastic Handicap, pod záštitou JUDr.. Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje.

Za Sportovní klub kociánka do závodu v oranžových barvách nastoupilo 14 sportovců. Soutěžilo se v sedmi různých disciplínách, které byly rozděleny podle zdravotních tříd a pohlaví. Brněnští atleti se představili hned v několika disciplínách. V hodu oštěpem si své krásné třetí místo vybojoval Jakub Hřebíček výkonem 17,44 m. Svoji medailovou sbírku rozšířil ještě v disciplíně 100m jízdě na vozíku muži WM, kde získal první místo. V téže disciplíně, ale v ženách bojovali další naše sportovkyně, které skončili těsně za sebou. Na prvním místě se umístila Alice Kociánová výkonem 34,21, druhé místo si časem 41,24 zajistila Marta Pantůčková a pro třetí místo, si v čase 56,80 dojela Aneta Kolesíková.

V hodu diskem v kategorii muži A-M získal Roman Kolek výkonem 28,53m první místo. V bězích na 60m hoši AM si pro zlatou medaili doběhl Ondřej Hybký v čase 10,95. Druhé místo v běhu na 100m muži AM získal Lukáš Lačňák. Další cenný kov v běhu na 200m muži AM získal Jakub Zahálka a v čase 51,97 si doběhl pro třetí místo. Stříbrnou medaili si v hodu míčkem hoši AH vybojoval výkonem 7,72m Robert Goldschmidt.
V hodu diskem v kategorii ženy A-F se na prvním místě umístila Růžena Skotalová výkonem 4,35 m a druhou bronzovou medaili získala v běhu na 100m dívky AD výkonem 44,08.

Nejvíce překvapili svými výkony dva brněnští sportovci, Alice Kociánová, která teprve disciplínu vrh koulí ženy W-F5 začala trénovat, obsadila výkonem 3.10m krásné druhé místo. Druhý překvapivý výkon předvedl Martin Kadur kdy v hodu kuželkou muži W-M získal výkonem 10,12m druhé místo. Později mi prozradil, že právě tento výkon je jeho osobní rekord.