Evropský pohár v boccie
23. 9. – 29. 9. 2019 se tyto dny staly velkým pro Českou bocciu, jelikož to byl premiérový Velký turnaj na našem území pod mezinárodní federaci BISFed.
Na turnaji se představili hráči svétového formátu, kterými jsou David Smith z Velké Británie ( 1. na světě v divizi BC1, Grigorios Polychronidis z Řecka (1 . na světě v divizi BC3) a 3. na světě v divizi BC4 Stephen McGuire.
Na Evropském poháru reprezentovali Českou republiku hráči našeho klubu, nominaci si na tento turnaj vybojovali Radek Procházka (divize BC4) a Marek Drahonský (divize BC3) se sportovním asistentem Zdeňkem. Náš klub se neztratil ani mezi rozhodčími, na turnaji se představila naše dobrovolnice a národní rozhodčí Kateřina Kargerová.

Marek nasbíral během turnaje cenné zkušenosti, které určitě zúročí během své další kariéry , připsal si na turnaji i jedno vítězství 5:4 nad Tureckým soupeřem, na postup ze skupiny to Márovi bohužel nestačilo. Děkujeme za předvedené výkony za vzornou reprezentaci našeho klubu!

Radek Procházka ten přijel na Evropský pohár ve velké formě. První 2 zápasy ve skupině jasně ovládl, Radek si porážku ve skupině připsal až se Stephenem McGuirem v poměru 4:3. Porážka na jeho postupu ale ze skupiny nemohla nic změnit. Radkovi skvělá forma vydržela i do vyřazovacích bojů a poté i do bojů o medaile!

Radek vybojoval úžasnou stříbrnou medaili, nakonec si odvezl i druhou stříbrnou medaili, kterou vybojoval v párech s Janem Bajtkem

Radku, děkujeme za úžasný výkon, za výbornou reprezentaci našeho klubu a za příkladnou reprezentaci České republiky!