Členská schůze 2017
Dne 29. června 2017 se koná od 16 hodin členská schůze našeho sportovního klubu. Všechny členy tímto zveme do tělocvičny Centra Kociánky na adrese Kociánka 2, 612 47 Brno, kde schůze bude probíhat. Program, kterým se budeme zabývat, můžete stáhnout společně s pozvánkou pod tímto textem.
  Cyklistika MČR 2017 propozice
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s Masarykovým okruhem pořádá Mistrovství České republiky Spastic Handicap v silniční cyklistice. Závod bude probíhat na Masarykovým okruhu v Brně 18. června 2017.


  Brno nás podporuje
Pro letošní rok byla schválena Statutárním městem Brno dotace pro SkK Brno ve výši 65 000 Kč. Dotace je určena na zabezpečení celoroční činnosti a soutěží dětí, mládeže a dospělých s tělesným a kombinovaným postižením v 5 sportovních odvětví (atletika, boccia, cyklistika, lukostřelba a plavání) včetně uspořádání soutěží.
Za dlouhodobou podporu sportu handicapovaným moc děkujeme.

  2. místo pro Ondru Továrka
Cyklisti zahájili sezónu skvělým výsledkem! Výborného výsledku dosáhl naš nový člen Ondra Továrek v kategorii C2 v Itálii na světovém poháru, kde skončil na 2.mistě. Ondrovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěšných startů v dalších závodech.

  Předání handbiku na Kociánce
Dnes 12. 4. jsme společně s panem ředitelem Centra Kociánky Mgr. Tomášem Komárkem převzali do sportovního klubu nový dětský handbike od spolku Černí koně. Ještě jednou děkujeme.

  Jarní atletika propozice
TJ zdravotně postižených Nola Teplice za podpory města Bílina a za spoluúčasti Atletického klubu Bílina pořádají Jarní atletiku spastiků. Turnaj bude probíhat na stadióně Atletického klubu Bílina v sobotu 27. května 2017.


  Boccia 3. kolo 1. liga propozice
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s CESA VUT Brno a Centrem Kociánka pořádá Národní soutěž v boccie 2016/2017 – I. liga, 3. kolo pro jednotlivce soutěžních tříd BC1, BC2, BC3, BC4. Turnaj bude probíhat ve Sportovním areálu Purkyňova v Brně v termínu 13. – 14. května 2017.


  Boccia 2. kolo 2. liga propozice
TJ Březejc, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s. ve spolupráci s Centrem Kociánka, pracoviště Březejc a městem Velké Meziříčí pořádá Národní soutěž v boccie 2016/2017 - II.liga, 2.kolo pro soutěžní třídy BC1, BC2, BC3. Turnaj bude probíhat v tělocvičně 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí v termínu 20. – 21. května 2017.


  Kurz OVERBALL a FLEXI BAR
Dne 21. 3. 2017 naši trenéři a dobrovolníci absolvovali v Centru Kociánky kurz o využití overballů v přípravě handicapovaných sportovců. Další kurz s využitím FLEXI BARŮ proběhl 4. 4. 2017 opět v Centru Kociánka.
Oba kurzy vedla úspěšná lektorka AC Fitness Brno PaeddR. Hana Toufarová.


  Boccia v Havířově
8. 4. se konal 17. turnaj v integrované Boccii v Havířově. Celý den se nesl v paralympijském duchu, nechybělo ani zapálení olympijského ohně, kterým byl 17. ročník integrované boccii zahájen.
Turnaje se zúčastnilo 24 týmů, mezi nimi nechyběl ani tým Old DREAM TEAM, který na turnaji reprezentoval Sportovní klub Kociánka Brno. Za tento tým nastoupili paralympijští medailisté XIV. LPH v Londýně 2012 Radek Procházka a Leoš Lacina, které v týmu doplnil, mladý nadějný boccistický talent Lukáš Tejkl. Před vypuknutím úvodních zápasů turnaje proběhl exhibiční zápas, ve kterém se představili i Leoš a Radek. Na videa z Havířovského turnaje se můžete podívat zde.