2. místo pro Ondru Továrka
Cyklisti zahájili sezónu skvělým výsledkem! Výborného výsledku dosáhl naš nový člen Ondra Továrek v kategorii C2 v Itálii na světovém poháru, kde skončil na 2.mistě. Ondrovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěšných startů v dalších závodech.

  Předání handbiku na Kociánce
Dnes 12. 4. jsme společně s panem ředitelem Centra Kociánky Mgr. Tomášem Komárkem převzali do sportovního klubu nový dětský handbike od spolku Černí koně. Ještě jednou děkujeme.

  Jarní atletika propozice
TJ zdravotně postižených Nola Teplice za podpory města Bílina a za spoluúčasti Atletického klubu Bílina pořádají Jarní atletiku spastiků. Turnaj bude probíhat na stadióně Atletického klubu Bílina v sobotu 27. května 2017.


  Boccia 3. kolo 1. liga propozice
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s CESA VUT Brno a Centrem Kociánka pořádá Národní soutěž v boccie 2016/2017 – I. liga, 3. kolo pro jednotlivce soutěžních tříd BC1, BC2, BC3, BC4. Turnaj bude probíhat ve Sportovním areálu Purkyňova v Brně v termínu 13. – 14. května 2017.


  Boccia 2. kolo 2. liga propozice
TJ Březejc, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s. ve spolupráci s Centrem Kociánka, pracoviště Březejc a městem Velké Meziříčí pořádá Národní soutěž v boccie 2016/2017 - II.liga, 2.kolo pro soutěžní třídy BC1, BC2, BC3. Turnaj bude probíhat v tělocvičně 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí v termínu 20. – 21. května 2017.


  Kurz OVERBALL a FLEXI BAR
Dne 21. 3. 2017 naši trenéři a dobrovolníci absolvovali v Centru Kociánky kurz o využití overballů v přípravě handicapovaných sportovců. Další kurz s využitím FLEXI BARŮ proběhl 4. 4. 2017 opět v Centru Kociánka.
Oba kurzy vedla úspěšná lektorka AC Fitness Brno PaeddR. Hana Toufarová.


  Boccia v Havířově
8. 4. se konal 17. turnaj v integrované Boccii v Havířově. Celý den se nesl v paralympijském duchu, nechybělo ani zapálení olympijského ohně, kterým byl 17. ročník integrované boccii zahájen.
Turnaje se zúčastnilo 24 týmů, mezi nimi nechyběl ani tým Old DREAM TEAM, který na turnaji reprezentoval Sportovní klub Kociánka Brno. Za tento tým nastoupili paralympijští medailisté XIV. LPH v Londýně 2012 Radek Procházka a Leoš Lacina, které v týmu doplnil, mladý nadějný boccistický talent Lukáš Tejkl. Před vypuknutím úvodních zápasů turnaje proběhl exhibiční zápas, ve kterém se představili i Leoš a Radek. Na videa z Havířovského turnaje se můžete podívat zde.
  Boccia 3. liga výsledky
Ve dnech 1. - 2. 4. 2017 se v Krupce u Teplic konal národní turnaj v boccie pro třetí ligu. Za náš sportovní klub se zúčastnili v kategorii BC1 Anna Vacková, která s asistentkou Irenou Ráčkovou vybojovala první místo a bude hrát o druhou ligu baráž. V kategorii BC2 jsme měli stejně úspěšného Michala Pirkla, který také vyhrál svou kategorii a zahraje si o baráž do druhé ligy. Ve třídě BC3 nás reprezentovala Eva Švestková, která se spoluhráčkou Kateřinou Kargerovou vybojovala krásné sedmé místo. Všem zúčastněným přejeme mnoho úspěchů do dalších zápasů.
  Máme svůj videokanál
Od dnešního dne (30. 3. 2017) má náš sportovní klub založený videokanál na stránkách Youtube. Na tomto kanálu můžete sledovat naše videa z akcí a to nejen sportovních. Dále bychom rádi v budoucnu zprostředkovali prostřednictvím Youtube přímý přenos z některých naších akcí.

  Vzpomínáme
Se zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí našeho kolegy Ing. Pavla Prince.
Pavel byl dlouholetým spoluhráčem v bocci a pravidelně pomáhal s organizací brněnských boccistických turnajů.
Čest jeho památce.
Tým SkK Brno