Lyžařský výcvikový kurz se ZŠ Pavlovská
Už pátým rokem jezdíme Martin, Já, Filip a Robert na začátku roku na hory se ZŠ Pavlovská. Vždy je to pro nás velká čest a vždy se máme na co těšit. Lyžařský výcvikový kurz pořádá ZŠ Pavlovská v čele s paní učitelkou Romanou Gruntovou, která jezdí s dětmi 1. stupně a také s námi. Tento zájezd je vždy pětidenní a plný legrace. Tento rok se kurz konal od 26. - 31. 1. a konal se v Heřmanicích u Králíků. Náplní každého dne bylo lyžování v Orlických horách, které probíhalo od 8:00, kdy pro děti přijel autobus do 14:00, kdy děti přijely. Lyžovali i Filip s Robertem a můžu vám říct, že měli každý den nějakou vtipnou historku ze svahu :D Já a Martin jsme nelyžovali, protože jsme na to neměli takzvané Monoski, tedy lyže pro hendikepované. Buď jsme cvičili, což bylo asi jen dvakrát v týdnu nebo jsme jezdili na výlety a vždycky to hrozně rychle uteklo. Jídlo bylo skvělé a obsluha taktéž. Když všichni přijeli ze svahu, tak se šlo obědvat a poté byl odpolední klid. Po odpoledním klidu následovala svačina. Většinou se u svačiny řešily prohřešky dětí (zapomenuté rukavice, nevhodné chování apod.) a to tak, že se házelo kostkou. Pod každým číslem byl schovaný nějaký ten trestík, který musel dotyčný splnit před ostatními. Po svačině jsme šli opět na pokoje a učitelé mezitím nachystali program. Povídali jsme si například o tom jaké existují typy postižení a jak pomoci osobě na vozíku a také jsme hráli hry. Napřiklad Kuřátko pípni!, Pyramidy nebo Židličky. Jeden den jsme měli diskotéku, která byla proložená skvělými hrami. Den před odjezdem jsme s Marťou jeli navštívit Jeseník a já jsem si tam dal strašně dobrou horkou čokoládu posypanou Marshmallow. Těch pět dní uteklo jako voda a já se už teď moc těším na to až s vámi opět příští rok pojedeme. A doufám, že se s ostatními vydám na svah už jako lyžař, protože už bych mohl příští rok jezdit na Monoskách.
  Kontrolní závody
V prosinci se v tělocvičně na pavilonu B na Kociánce konaly kontrolní halové atletické závody SK Kociánky Brno. Závody pořádali: předsedkyně klubu Irena Ráčková, hlavní cvičitel Martin Polášek a dobrovolnice klubu Kateřina Kargerová, která celou akci fotografovala. Tyto závody měli poukázat na výsledky celoroční atletickké přípravy, kterou během roku atleti absolvovali. Na závody dohlížela Andrea Václavková, která je členkou Českého atletického svazu rozhodčích. Závodilo se v pěti disciplínách (hod diskem, vrh koulí, hod pěnovým oštěpem, hod kuželkou a sprint na 22m). Závodilo celkem 12 sportovců a ti byli rozděleni do kategorií mužů a žen. Bodování probíhalo tak, že v mužské kategorii bylo celkem 8 sportovců, přičemž nejhorší byl ohodnocen jedním bodem a nejlepší osmi. V ženské kategorii byly celkem 4 sportovkyně, přičemž nejhorší byla ohodnocena jedním bodem a nejlepší čtyřmi body. Myslím si, že si to všichni užili a bojovali jak to jen šlo. Každý ze sportovců navíc na konci závodů dostal odměnu v podobě medaile, čokolády a pamětního listu. Ceny věnovala společnost Vlaštovky, se kterou SK Kociánka dlouhodobě spolupracuje. A potom ještě na sportovce čekala v posilovně zkouška nových atletických dresů pro sezónu 2018.
  Baráž v boccie
Ve dnech 1. - 2. prosince se v Brně na Purkyňově konal závěrečný boccistický turnaj, který nesl název Národní soutěž v boccie 2016/17 - Baráž. Tento turnaj byl určen pro sportovce zdravotních tříd BC1, BC2 a BC3. Hlavním pořadatelem byl Realizační tým bocci SH z pověření České federace Spastic Handicap ve spolupráci s SK Kociánka Brno. Hraje se podle Soutěžního řádu boccia 2016/2017 a mezinárodních pravidel boccii BISFed. Soutěž je vypsána pro jednotlivce ve třídách BC1, BC2 a BC3 bez rozdílu věku a pohlaví. Baráž o I. a II. ligu se odehraje systémem každý s každým v každé třídě zvlášť. V baráži o I. ligu si vítěz a hráč na druhém místě ve své třídě zajistí účast v I. lize pro rok 2018. Ostatní účastníci Baráže se stávají hráči II. ligy pro rok 2018. V baráži o II. ligu si vítěz a hráč na druhém místě ve své třídě zajistí účast ve II. lize pro rok 2018. Ostatní účastníci baráže se stávají hráči III. ligy národní soutěže pro rok 2018. Této akce jsem se také mohl zúčastnit a to jako časoměřič. Já jsem byl člověk, který seděl u časomíry a měřil hráčům čas zápasu. Každá kategorie měla jiný časový limit. BC1: 5 minut, BC2: 4 minuty, BC3: 6 minut a BC4: 4 minuty.
  Vyhlášení sportovců z SKK
Ve středu 13. 12. proběhlo v kanceláři SK Kociánky Brno vyhlášení nejlépe docházejících sportovců roku 2017. Toto ocenění přijalo celkem 11 sportovců SK Kociánky Brno, tedy 6 atletů a 5 boccistů. Z řad atletů byli oceněni: Jakub Hřebíček, Alice Kociánová, Robert Goldschmidt, Ondřej Hybký, Kristýna Kolářová a Jiří Brnčič. Tito atleti měli tedy nejlepší docházku a byl jim předán diplom, ve kterém SK Kociánka Brno děkuje za vynikající docházku a také za reprezentování našeho klubu na atletických závodech. Takto to proběhlo i u boccistů. Z jejich řad byli oceněni: Kristýna Sopoušková, Dominik Laga, Eva Švestková, Anička Vacková a Martin Kadur. A jako překvapení byl pro oceněné a samozřejmě i trenéry a dobrovolníky přichystán dort, který připravila Péťa Polášková, za což jí moc děkujeme a už se těšíme na další sezónu.
  HANDICAP OPEN 2017 očima Jirky Brnčiče
Tento atletický mítink pro tělesně postižené v Brně se koná pod záštitou Ing. Karin Karasové, starostky MČ Královo Pole. Hlavním pořadatelem této akce je Sportovní klub Kociánka Brno z pověření České federace Spastic Handicap ve spolupráci s Vlaštovky Brno, z. s. a za podpory Města Brna. Závodí se dle ustanovení pravidel atletiky IPC a vydaných propozic.
 Většinou se tato akce koná na jaře v květnu a na podzim v září. Oba jsme se se Terkou zúčastnil tohoto závodu již po několikáté a musím říct, že si domácí atmosféru na Stadionu VUT v Brně vždy moc užiju. Dnes se tento závod bohužel konal za deštivého počasí ale i přesto jsem se svými výkony spokojen, protože i za deště a při kluzkých obručích zajel ve 100 metrovém sprintu čas pod 40s, ve vrhu koulí jsem si vytvořil osobní rekord 4, 01 stejně tak v hodu diskem ve kterém jsem si také hodil osobní rekord 7, 26 a myslím, že i pro mé kamarády z klubu byl tento závod úspěšný, když vezmete v potaz deštivé počasí. Na mítinku závodily jednoty z celé ČR například ze Zlína, Teplic, Prahy, Březejce (Vysočina) nebo také z Ostravy.
  Boccia soustředění
 O víkendu od 11. 11. do 12. 11. 2017 se konalo v prostorách tělocvičny Centra Kociánky první společné soustředění boccistů z SK Kociánka Brno a HSC Havířov. Setkání připravil Radek Procházka ve spolupráci s jeho mateřským klubem SKK Brno. Soustředění se účastnili boccisti Jan Bajtek, Marek Schmid (oba z HSC Havířov), dále pak Radek Procházka, Anna Vacková, Martin Kadúr. O servis a hladký průběh akce se postarali Kateřina Kargerová, která měla na starosti funkci rozhodčí, Lubomír Skopalík, trenér Radka Procházky a časomíra, Robert Mazouch, trenér HSC Havířov, pan Vojta, Šárka Mrkvičková a Pavel Mrkvička, oba trenéři SKK Brno, a Veronika Procházková, která se starala o kamerové záznamy.

  Podzimní přátelský turnaj
 SK Kociánka Brno opět po delší době pořádala přátelský turnaj v bocci proti rivalovi z Březejce. Turnaj byl určen jak pro ligové hráče tak pro začínající hráče bocci. Na turnaji byli k vidění i nově vyškolení rozhodčí. Toto školení rozhodčích bocci proběhlo nedávno v Brně na Kociánce a také ve Znojmě. Hráče přišlo podpořit i spoustu diváků, za což jsme samozřejmě rádi. 

  Podzimní přátelský turnaj
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. vás srdečně zve na Podzimní přátelský turnaj v boccie, který se bude konat v tělocvičně v areálu Centra Kociánky a to ve středu 8. 11. 2017 od 14 hod. do 19 hod. Pojďte si užít společné setkání a přitom si příjemně zahrát.
  Propozice boccia
Realizační tým boccie SH z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., ve spolupráci s SK Kociánka Brno pořádá Národní soutěž v boccie 2016/2017 – BARÁŽ 2017 pro jednotlivce soutěžních tříd BC1, BC2 a BC3. Baráž se bude konat ve Sportovním areále Purkyňova v Brně v termínu 2. – 3. prosince 2017. Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Výsledky Stříbro 2017
Výsledky z Podzimní atletiky ve Stříbře přikládáme ke stažení.