Sportovní klub Kociánka Brno, z.s.
  MMČR silniční cyklistika 2020
V neděli 28. 6. 2020 se na brněnský Masarykův okruh sjelo na 50 handicapovaných cyklistů. Na závodech se představili cyklisté, tricyklisté a kategorie handbikerů z České a Slovenské republiky, Polska a Rakouska.
Po zaznění české hymny závod odstartoval hejtman Jihomoravského kraje pan Bohumil Šimek.
Z domácích závodníků se nejlépe dařilo Petru Bergerovi a Františku Kubínkovi, kteří si zajeli pro titul Mistra České republiky.
  MČR atletika 2020
V neděli 14. 6. 2020 ráno vyrazily Martin Polášek a Ondřej Balšínek se skupinkou atletů našeho klubu na MČR do Bíliny. Atletům se na dařilo skvěle Jiří Brnčič si v čase 31,39 dojel pro titul mistra České republiky ve sprintu na 100 metrů vozík.
Na svých prvních závodech se v dresu SkK premiérově představila Dagmar Podzimková a vedla si náramně při své premiéře v hodu oštěpem výkonem 4,05 obsadila krásné 3.místo.

Všem našim atletům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony.
  Členská schůze 2020
Vážení členové Sportovního klubu Kociánka Brno, z.s. 25. 6. 2020 v 16,00 se bude konat v restauraci Stronghold, Podpěrova 2, Brno- Medlánky, 621 00 členská schůze SK Kociánka Brno, z.s. Program členské schůze si můžete stáhnou v dokumentovém serveru nebo na konci článku v odkazovém tlačítku s názvem "Ke stažení ZDE".
  MMČR cyklistika
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s Masarykovým okruhem pořádá Mezinárodní mistrovství České republiky Spastic Handicap v silniční cyklistice. Závod bude probíhat na Masarykovým okruhu v Brně 28. června 2020. Záštitu nad těmito závody převzal náměstek hejtmana JMK, Mgr. Marek Šlapal. Děkujeme za podporu.
  Český pohár v benchpressu
Kristián Kobiela se představil na 1. kole poháru ČR v benchpressu handicapovaných sportovců v kategorii do 49. kilogramů. Kristiánovi se povedla velká věc zvedl svoji váhu 45. kilogramů. Akce se konala 9.2. v Českých Budějovicích.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu jen tak dál!
  8. ročník Lyžování se ZŠ Pavlovská
Ve dnech od 26.1. do 30.1. Martin Polášek, Filip Horváth, Robert Goldschmidt, Jiří Brnčič odjeli se ZŠ Pavlovská pod vedením paní učitelky Romany Gruntové na 8. ročník lyžařského výcviku. do Červené Vody.
Filip s Robertem odjížděli každý den na svah . Jirka měl individuální program na hotelu v doprovodu Martina Poláška. V průběhu lyžařského pobytu se uskutečnili na svahu i závody družstev Filipovo družstvo Lvíčata bylo nejtalentovanější (Filip skončil na 9. místě.). Robert z družstva Tygříci skončil na 8. místě. Jirka v rámci individuálního programu zorganizoval turnaj v boccii, při kterém byla velká legrace tak jako po celý pobyt. Děkujeme za výbornou akci.
  Členské příspěvky na rok 2020
Výše členského příspěvku pro sportovce, který se účastní alespoň jednoho republikového závodu v roce 2020 je 500 Kč. Členi, kteří navštěvují sportovní kroužky v SKK Brno, z. s. a ostatní členi, uhradí členský příspěvek ve výši 100 Kč. Děti a mládež do 23 let, kteří se nezúčastní žádného republikového turnaje nebo závodu, členský příspěvek neplatí. Trenéři, dobrovolnici a sportovní asistenti, kteří mají platnou smlouvu s SkK Brno jsou od členského poplatku osvobozeni. Ostatní osoby zdravotně postižené nebo občané ČR, kteří mají na rozvoji a prospěchu SkK Brno zájem, nebo při její činnosti pomáhají, mají stanoven příspěvek ve výši 2 000 Kč. Platbu proveďte nejpozději do 15. 3. 2020 na účet Sportovního klubu Kociánka, z. s. 2028931359/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím jméno, příjmení a rok narození sportovce, za kterého je platba provedena.
  Návštěva Anthroposu
V sobotu 16.11.2019 proběhl další výlet turistického oddílu SK Kociánka. Tentokrát jsme zamířili z Mendlova náměstí, podél říčky Svratky, Kamennou kolonií do muzea Anthroposu. Cesta se příjemně vlnila podél koryta řeky Svratky. Převýšení a tudíž náročnost byla minimální. O to víc jsme se mohli kochat podzimní atmosférou. V muzeu kromě stálé expozice jsme navštívili i výstavu Okouzlení Afrikou. Kluci si vyzkoušeli vytvořit svou africkou masku. Celková trasa měla něco kolem 4,5km. Zakončení kulturou a drobným občerstvením v místní kavárně bylo přesně to, co tenhle pohodový den a my s ním potřeboval. Na příští výlet se už teď těší duo Míla a Léňa.
Pěkný a pohodový předvánoční čas a najděte si také chvilku na procházku. I teď je venku moc pěkně!
  Šmatláček na cestách
Trochu se zpožděním vyrazil náš turistický oddíl na první výlet v tomto školním roce s názvem Podzimní dušičkový výlet. A jak už to bývá, drobné časové problémy prověřily naši flexibilitu. A tak jsme nakonec plánovaný výlet směr Ivančice změnili na poněkud méně ambiciózní projekt – procházka podél Svitavy. Vzhledem k počasí, které bylo spíše aprílové to byla změna rozhodně správným směrem.
  Európská Integracia V4
Náš klub obdržel pozvání od Magistrátu města Brna na 1. ročník charitativního koncertu, který se konal 12. 11. 2019 v Incheba Aréně v Bratislavě. Za náš klub vyrazili Martin Polášek, Irena Ráčková, Ondřej Balšínek a Alfy Ott. Koncert zorganizovalo občanské sdružení Integracia, které pomáhá při začleňování zdravotně a sociálně znevýhodněných dětí do běžného života. Koncertu se zúčastnilo 3000 děti ze Slovenska, a přibližně 1 200 dětí z Česka, Polska a Maďarska. Akce se osobně zúčastnila primátorka města Brna Markéta Vaňková, která na akci převzala takzvaný štafetový kolík. 15.října 2020 se koncert uskuteční v DRFG Aréně v Brně.
Děkujeme Magistrátu města Brna za pozvání na výbornou akci, a celkově za podporu našeho klubu!