Nové dresy
Nové dresy pro atlety našeho klubu vyrobila firma Sweep Sport. Set se skládá s tílka, kraťasů z elastického polyuretanu LYCRA® a dresu s krátkým rukávem. Naši atleti se v novém oblečení poprvé představí letos v květnu.
Fotografie nafotil Filip Růžička, jako model se před objektiv jeho fotoaparátu postavil jeden z našich atletů Tomáš Salák.
  Pozvánka na bocciu
Dne 8. ledna 2019 pořádá Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. otevřený trénink v boccie. Trénink se bude konat v prostorách sportovního klubu a to na adrese Kociánka 2 v Brně. Akce je určená pro lidi, kteří by si rádi zkusili paralympijský sport boccia jako hráči nebo jako rozhodčí či asistenti.

Více informací naleznete v přiloženém letáku po kliknutí na odkaz "Více informací ZDE"
  Zlato pro Brno
Již podruhé v letošním roce jsme společně s Emilova sportovní, z. s., z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., pořádali Národní soutěž v boccie SH 2018 – I. a II. liga, 4. kolo. Závěrečné kolo se konalo na Fakultě sportovních studií MU v Brně Bohunicích ve dnech 8. - 9. prosince 2018. Díky všem zúčastněným turnaj proběhl hladce. Ceny pro nejlepší hráče věnoval brněnský Globus a reklamní agentura Reakce,s.r.o.
Mezi nejúspěšnější hráče z našeho klubu patří Radek Procházka, který vyhrál kategorii BC4 a stal se Mistrem ČR, na třetím místě v kategorii BC3 se umístil Marek Drahonský.
Na skvělé páté místo dosáhl Martin Kadur v kategorii BC2. V kategorii BC1 z druhé do první ligy postoupila Anička Vacková.
Reportáž z turnaje bude vysílat ČT v Paralympijském magazínu v lednu 2019.

  Ocenění Martina Poláška
16. listopadu 2018 obdržel náš trenér Martin Polášek ocenění od Jihomoravského kraje. Jedná se o bronzovou medaili, kterou dostal od pana hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka za dlouhodobou aktivní práci v oblasti sportovních aktivit handicapovaných sportovců a úspěšnou reprezentaci Jihomoravského kraje.

Slova pana hejtmana Šimka si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Číst více"
  Máme nové rozhodčí
V sobotu 3. 11. 2018 absolvovali naši trenéři Martin Polášek a Ondřej Balšínek úspěšně kurz rozhodčího atletiky 3. třídy. Kurz se konal ve Vyškově za podpory Krajského atletického svazu.
Děkujeme Andrejce Václavkové a Jirkovi Kubíčkovi za přípravu.
  Školení s Hankou
Po loňském úspěšném školení se letos naši trenéři zúčastnili dalšího skvělého pokračování. Děkuji Hance za aktivní přístup a výborné rady.
Slova Hanky Toufarové si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "ČÍST VÍCE"
  Změna telofonního čísla
Vážení členové, rádi bychom Vás touto formou informovali, že od 1. ledna 2019 dojde ke změně telefonního čísla. Ruší se čísla 724 084 142, 734 523 272 a nahradí je nové číslo 604 339 198.

Pozor na tuto změnu!
  Propozice boccia 2018
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. a Emilova sportovní, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., ve spolupráci s Centrem Kociánka pořádá pod záštitou poslance Parlamentu České republiky Bc. Romana Onderky, MBA Národní soutěž v boccie SH 2018 v I. a II. lize, 4. kolo pro jednotlivce soutěžní třídy BC1, BC2, BC3, BC4. Čtvrté kolo se bude konat na Fakultě sportovních studií, Kamenice 753/5, Brno - Bohunice v termínu 8. – 9. prosince 2018.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Boccia workshop
Trenéři a rozhodčí našeho klubu se o víkendu 13. - 14. 10. 2018 zúčastnili ve Sportovním centru Nymburk workshopu pro trenéry paralypijského sportu boccia, který přednášel korejský reprezentační trenér CHEOL HYEON KWON. Účastníci se v sobotu na teoretické části dozvěděli spoustu praktických informací, týkající se práce s hráči, materiálem a prostředím. Nedělní dopoledne proběhly praktické ukázky tréninků, odpoledne byl prostor věnován samotným hráčům, kteří se v otevřené diskusi mohli ptát. Za SK Kociánka Brno této možnosti využil Marek Drahonský, kterému tato zkušenost otevřela nový pohled na hru.
Děkujeme Michaele Říháčkové a ČfSH za zprostředkování takové kvalitní a přínosné akce.

  První výšlap
V sobotu 13. 10. 2018 se sešlo několik kamarádu z tábora ve Vísce u Jevíčka a vyrazili na první výšlap turistického kroužku, tentokrát prozkoumali okolí města Kuřim.
Děkujeme Miloslavě Goldschmidtové a Lence Kropšové za spolupráci.