Světový pohár UCI 2018
V nizozemském Emmenu byl v pátek zahájen poslední závod Světového poháru v paracyklistice UCI před srpnovým mistrovství světa. První den byly na programu časovky jednotlivců. Ve třídě T1 naše barvy hájili Jiří Hindr a Petr Berger. Jiří v časovce na předchozím závodu SP vybojoval zlato a i v Emmenu patřil mezi adepty na přední místa. Na medailové umístění nakonec Jiří nedosáhl a skončil na čtvrtém místě s patnácti vteřinovou ztrátou ze třetím Davidem Geslotem z Francie. Petr Berger obsadil osmé místo.
V odpoledních hodinách absolvovali trať časovky i závodníci třídy C3 včetně našeho reprezentanta Ondřeje Továrka. Tomu se podařilo vybojovat třinácté místo, což je jeho zatím nejlepší umístění na závodu Světového poháru. Následující den se naši tricyklisté postavili na start závodu s hromadným startem. V tom obsadil Jiří Hindr místo šesté a Petr Berger zopakoval osmým místem svůj výsledek z časovek jednotlivců.
  Jiří Hindr - medailonek
Rádi bychom vám ukázali prostřednictvím SKK Brno YouTube kanálu medailonek našeho nejlepšího tricyklisty Jiřího Hindra. Medailonek byl natočený pro Paralympijský magazín, který Česká televize odvysílala v měsíci červnu tohoto roku (2018). Video ke zhlédnutí ZDE
Zdroj: Paralympijský magazín - Česká televize 27. 6. 2018
  Změna provozní doby
Vážení členové, v období letních prázdnin (měsíc červenec a srpen) bude změněná provozní doba v SK Kociánka Brno. Podrobný rozpis termínů naleznete po rozkliknutí šedivého tlačítka "Číst více".

  Zápis z členské schůze
Vážení členové, hosti a podporovatelé, rádi bychom Vás touto formou informovali, že v sekci "Dokumentace povinná" je vložený soubor ke stažení, týkající se zápisu z členské schůze za rok 2017.
Přejeme hezké prožití léta.
  Výsledky v cyklistice
Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Nola Teplice ve spolupráci s AUTODROMem MOST a.s. a Českou federací Spastic Handicap, z.s. pořádala MČR v cyklistice - časovka „O cenu AUTODROMu MOST a.s.“ Výsledky jsou ke stažení pod tímto textem.
Všem vítězům gratulujeme.

  Školení rozhodčích
SK Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. pořádá školení nových rozhodčích do paralympijského sportu boccia. Školení se bude konat 30. 5. 2018 od 15:00 do 18:00 ve sportovním areálu Purkyňova (areál vysokoškolských kolejí – Purkyňova 93/c, 612 00 Brno). Akce bude pořádána pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka. Kontakt odpovědné osoby: Michaela Řiháčková - michaela.rihackova@gmail.com tel: 606 848 952.
  Světový pohár UCI 2018
Světový pohár UCI v paracyklistice měl v sobotu na programu závody s hromadným startem. Naši tricyklisté ve třídě T1 dnes nenavázali na úspěšné vystoupení ze čtvrtečních časovek. Jiří Hindr na medaili nedosáhl a obsadil páté místo. Bohužel ho defekt v prvním kole stál ztrátu kontatku s vedoucí čtveřicí a tuto ztrátu již nedokázal dohnat. Petr Berger ve stejné třídě zopakoval své umístění z časovky a obsadil sedmé místo. Vítězem závodu se v závěrečném spurtu stal švédský závodník Rickard Nilsson.
  MČR cyklistika 2018
Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Nola Teplice ve spolupráci s AUTODROMem MOST a.s. a Českou federací Spastic Handicap, z.s. pořádá MČR v cyklistice - časovka „O cenu AUTODROMu MOST a.s.“ .


  Zlato pro Hindra
V belgickém Ostendu byl dnes zahájen další ročník Světového poháru v paracyklistice UCI a hned první den přinesl našim barvám výrazný úspěch. Jako první se na start časovky jednotlivců postavili závodníci na tricyklech, včetně dvou Čechů, Jiřího Hindra a Petra Bergera.
Jiří, zkušenější z naší dvojice, je několikanásobný medailista z MS a účastník posledních paralympijských her v Riu a hned ve svém prvním letošním startu prokázal, že s ním soupeři musí počítat v boji o nejcennější kovy.
  KONFERENCE PRO OBLAST SPORTU
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si Vás informovat o skutečnosti, že Statutární město Brno ve spolupráci s Fakultou sportovních studií připravilo pro laickou i odbornou veřejnost KONFERENCI PRO OBLAST SPORTU, která se bude konat 16. 5. 2018 od 14. 00 hod. do 16.00 hod. v aule Lékařské fakulty Univerzitního Kampusu, Kamenice 5, Brno-Bohunice.