První výšlap
V sobotu 13. 10. 2018 se sešlo několik kamarádu z tábora ve Vísce u Jevíčka a vyrazili na první výšlap turistického kroužku, tentokrát prozkoumali okolí města Kuřim.
Děkujeme Miloslavě Goldschmidtové a Lence Kropšové za spolupráci.
  Výsledky v boccie
O víkendu 6. - 7. října 2018 ve Velkém Meziříčí pořádala Tělovýchovná jednota Březejc, z. s. ve spolupráci s Českou federací Spastic handicap, z. s. 3. kolo v boccie. Do tělocvičny 3. základní školy se sjeli boccisti z celé republiky, kde závodili v soutěžních třídách BC1, BC2, BC3 a BC4.
Výsledky první a druhé ligy jsou ke stažení vespod tohoto článku.

  Rozloučení se sezónou 2018
Atletický klub Atletika bez bariér, z. s. vás srdečně zve na sportovní mítink s názvem Rozloučení se sezónou 2018. Závody se budou konat v Městským atletickým stadióně na Dukle v termínu 23. září 2018 od 10.30 hodin.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Letní soustředění 2018
Naši sportovci se v termínu od 5. - 11. 8. zúčastnili atletického soustředění, které se jako už tradičně konalo ve Vískách u Letovic v Agrocentru Ohrada. Tohoto soustředění se ovšem neúčastnili jen atleti, ale také i boccisté. Hymnou letošního soustředění byl hit od skupiny Mirai - Když nemůžeš, tak přidej a fungovalo to tak, že pokaždé když začala písnička hrát na jakémkoliv místě v areálu, tak jsme se všichni museli seřadit na nástup Na tomto soustředění jsme především trénovali a to pokaždé od 9:00 do 11:45. Ale k mání tu byl i krytý bazén, ve kterém se ráno a také odpoledne mohli zchladit vybraní sportovci a také pomocné síly. Vždy od 14:00 jsme mohli začít plnit sportíky, konkrétně sportíky zručnosti, přesnosti, paměti, mlčení a také odvahy. Na soustředění jsme byli hned na začátku rozděleni do dvou družstev. Byla to družstva All stars a Mořští vlci. Kapitánem All stars byl Luboš Skopalík a kapitánkou Mořských vlků Simča Kazdová a je potřeba říci, že mezi oběma družstvy panovala velká rivalita, hlavně mezi kapitány.
  Propozice atletika 2018
TJ zdravotně postižených Halma Plzeň za podpory Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Plzeňského kraje a za spoluúčasti Atletického klubu TJ Baník Stříbro pořádají Národní závody v para atletice 2018. Akce se bude konat na stadiónu atletického klubu TJ Baník Stříbro v sobotu 29. září 2018.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.

  Propozice cyklistika 2018
Realizační tým cyklistiky SH ve spolupráci s CK RBB Invest Jindřichův Hradec, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s. pořádá cyklistický závod Okolo jižních Čech 2018 - časovka jednotlivců. Akce se bude konat 9. 9. 2018 v centru města Jindřichova Hradce. Propozice si můžete stáhnout vespod tohoto článku.

  Mistrovství světa UCI
Ve dnech 2. – 5. srpna se v italském Maniagu uskuteční Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice. Body získané na tomto MS se již budou počítat do kvalifikace na Letní paralympijské hry 2020, naše reprezentanty tak čeká první velké vykročení na cestě směrem k Tokiu.
Českou federaci Spastic Handicap zde budou zastupovat závodníci ve třídách T a C. Mezi tricyklisty poměří své síly se světovou elitou Jiří Hindr a Kateřina Doležalová, oba ve třídě T1.
Mezi bicyklisty to bude trojice již zkušených borců Jiří Bouška, Tomáš Kajnar a Matěj Benda, doplněná o nováčka týmu Josefa Kaňkovského. Josef závodil v minulosti mezi zdravými cyklisty, ale po dlouhodobé vážné nemoci rozšířil řady handicapovaných cyklistů. V Maniagu absolvoval poprvé mezinárodní klasifikaci a byl zařazen do třídy C4. V této kategorii spojí síly s reprezentačním kolegou Jiřím Bouškou, který se v poslední době chce soustředit hlavně na dráhovou cyklistiku, ale ani na silniční disciplíny nezanevřel.
Všichni naši reprezentanti se postaví v pátek na start časovek. Silniční závod pojedou tricyklisté v sobotu a závodníci tříd C v neděli dopoledne.
  Integrační pobyt
Se ZŠ Pavlovská jsme od 1. - 10. 6. 2018 absolvovali další skvělou akci, kterou byl naprosto úžasný pobyt v Chorvatsku, konkretně v Biogradu na Moru. Tohoto pobytu se účastnili: Martin Polášek, Petra Polášková, Patrik Skalník, Filip Horváth, Kristýna Kolářová a já. Ještě musím dodat, že tento pobyt zorganizovala paní učitelka Romana Gruntová, která nás také pozvala. První den v Chorvatsku byl normální, po příjezdu následovalo vybalení, převlečení na pláž a také organizace pro následující dny. Byli jsme rozděleni do tří družstev po devíti, kromě červených, kterých bylo od úterý deset. Každý tým měl svou vedoucí a každý měl také šátek zbarvený do barvy týmu - žlutou, červenou a modrou. Na začátek nám byly rozdány šátky, trička a také další informace.
  Propozice atletika 2018
TJ zdravotně postižených Nola Teplice za podpory města Bílina a za spoluúčasti Atletického klubu Bílina pořádají Podzimní atletiku spastiků. Turnaj bude probíhat na stadióně Atletického klubu Bílina v neděli 1. září 2018.

  Propozice cyklistika 2018
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s Masarykovým okruhem pořádá Mistrovství České republiky Spastic Handicap v silniční cyklistice. Závod bude probíhat na Masarykovým okruhu v Brně 23. září 2018. Záštitu nad těmito závody převzal hejtman Jihomoravského kraje Judr. Buhumil Šimek. Děkujeme za podporu.