Školení rozhodčích
SK Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. pořádá školení nových rozhodčích do paralympijského sportu boccia. Školení se bude konat 30. 5. 2018 od 15:00 do 18:00 ve sportovním areálu Purkyňova (areál vysokoškolských kolejí – Purkyňova 93/c, 612 00 Brno). Akce bude pořádána pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka. Kontakt odpovědné osoby: Michaela Řiháčková - michaela.rihackova@gmail.com tel: 606 848 952.
  Světový pohár UCI 2018
Světový pohár UCI v paracyklistice měl v sobotu na programu závody s hromadným startem. Naši tricyklisté ve třídě T1 dnes nenavázali na úspěšné vystoupení ze čtvrtečních časovek. Jiří Hindr na medaili nedosáhl a obsadil páté místo. Bohužel ho defekt v prvním kole stál ztrátu kontatku s vedoucí čtveřicí a tuto ztrátu již nedokázal dohnat. Petr Berger ve stejné třídě zopakoval své umístění z časovky a obsadil sedmé místo. Vítězem závodu se v závěrečném spurtu stal švédský závodník Rickard Nilsson.
  MČR cyklistika 2018
Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Nola Teplice ve spolupráci s AUTODROMem MOST a.s. a Českou federací Spastic Handicap, z.s. pořádá MČR v cyklistice - časovka „O cenu AUTODROMu MOST a.s.“ .


  Zlato pro Hindra
V belgickém Ostendu byl dnes zahájen další ročník Světového poháru v paracyklistice UCI a hned první den přinesl našim barvám výrazný úspěch. Jako první se na start časovky jednotlivců postavili závodníci na tricyklech, včetně dvou Čechů, Jiřího Hindra a Petra Bergera.
Jiří, zkušenější z naší dvojice, je několikanásobný medailista z MS a účastník posledních paralympijských her v Riu a hned ve svém prvním letošním startu prokázal, že s ním soupeři musí počítat v boji o nejcennější kovy.
  KONFERENCE PRO OBLAST SPORTU
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si Vás informovat o skutečnosti, že Statutární město Brno ve spolupráci s Fakultou sportovních studií připravilo pro laickou i odbornou veřejnost KONFERENCI PRO OBLAST SPORTU, která se bude konat 16. 5. 2018 od 14. 00 hod. do 16.00 hod. v aule Lékařské fakulty Univerzitního Kampusu, Kamenice 5, Brno-Bohunice.
  Pozvánka na členskou schůzi
Vážení členové Sportovního klubu Kociánka Brno, z.s. 23. 5. 2018 v 16,00 se bude konat v tělocvičně Centra Kociánky členská schůze SK Kociánka Brno, z.s. Program členské schůze si můžete stáhnou v dokumentovém serveru nebo na konci článku v odkazovém tlačítku s názvem "Ke stažení ZDE".
  Pozvánka na výstavu
Vážení sportovní přátelé, statutární město Brno připravilo novou Koncepci sportu města Brna, kterou předložilo k projednání na zasedání Zastupitelstva města Brna konané dne 10. 4. 2018. V návaznosti na zpracování tohoto dlouhodobého strategického dokumentu, jsme pro Vás připravili výstavu, týkající se oblasti sportu pod názvem „KAM ZA SPORTEM V BRNĚ“.
  Vyhlášení sportovců SH
Ve čtvrtek 29. 3. 2018 se v Dubí konal XXIV. Ročník slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů a osobností České federace Spastic Handicap za rok 2017. Mezi vyhlášenými byl i náš cyklista Filip Pochop v kategorii do 23 let. Na krásném sedmém místě nejlepšího sportovce federace byl vyhlášen z SKK Brno cyklista Jiří Hindr. Za náš klub byl vyhlášený i Cvičitel roku, jímž se stal Zdeněk Mlynář opět za cyklistiku. V kategorii Atletická liga jsme se umístili na třetím místě. Všem zúčastněným ze Sportovního klubu Kociánka Brno děkujeme za příkladnou reprezentaci.
  Soustředění březen 2018
Od soboty 24. 3. do neděle 25. 3. patřila tělocvična Centra Kociánky opět boccie. V sobotu se konal trénink zaměřený na technické hody a testování prostřednictvím devítibodového testu pro boccisty z našeho klubu. Jako externista k nám zavítal několikanásobný mistr ČR Jan Bajtek z HSC Havířov, který se u nás připravoval na reprezentační sezónu s Radkem Procházkou. V neděli reprezentace boccie pořádala testovací zápasy pod tlakem, kdy k nám přijeli ti nejlepší boccisti z republiky. Děkujeme všem zúčastněným za pěkný víkend a pořadatelům za pomoc.

  Výsledky v boccie
Výsledky z druhého kola Národní soutěže v boccie pro 1. a 2. ligu jsou ke stažení na konci článku. Druhé kolo pořádaly Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. a Emilova sportovní, z. s. pod záštitou JUDr. Bohumila Šimka hejtmana Jihomoravského kraje a Ing. Petra Vokřála primátora statutárního města Brna. Turnaj se konal ve dnech 10. a 11. března 2018 ve Sportovním areále Purkyňova v Brně