Kontrolní halový závod
Dne 21. 2. se v tělocvičně konal tréninkový závod ve vrhu koulí. Tento závod měl tři kategorie a to byly - muži, ženy a hosté. Kategorie hosté zahrnovala dámy a pány, kteří nás přišli nejen podpořit, ale i si zasoutěžit. Do Kategorie- hosté patřili: předsedkyně klubu - Irena Ráčková, hlavní cvičitel - Martin Polášek, Miloslava Goldschmidtová, poslanec ČR, bývalý primátor města Brna a náš dlouholetý přítel - BC. Roman Onderka, MBA, organizace Vlaštovky - Dana Svátková a Petr Jílek a za Divadlo Bolka Polívky - Jaromír Barin Tichý. Vrhalo se koulí o hmotnosti 1 kg a 4 kg podle věku a každý měl jeden cvičný a tři ostré pokusy. Cílem tohoto závodu bylo otestovat atlety v této disciplíně a musím říct, že se všichni moc snažili. Po skončení závodu proběhlo vyhodnocení a následně předání sladkých cen. Ještě jednou děkujeme všem atletům a také hostům za předvedené výkony a doufáme, že se všem závod líbil.
  Kancelář SKK v novém
Ve dnech jarních prázdnin proběhla rekonstrukce v prostorách kanceláře SKK. Na přestavbě se podíleli především Martin Polášek a Irena Prachařová, za což jim moc děkujeme. Děkujeme také Centru Kociánka za zapůjčení nábytku a také za zajištění malířských prací. Podekování patří také Janu Kroupovi za zhotovení stolu a firmě Intact za zavedení internetu. 20. 2. se v naší kanceláři konala kolaudace těchto nových prostor. Ještě jednou všem mockrát děkujeme.
  Propozice boccia
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. a Emilova sportovní, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., ve spolupráci s CESA VUT Brno a Centrem Kociánka pořádá pod záštitou JUDr. Bohumila Šimka hejtmana Jihomoravského kraje a Ing. Petra Vokřála primátora statutárního města Brna Národní soutěž v boccie SH 2018 v I. a II. lize, 2. kolo pro jednotlivce soutěžní třídy BC1, BC2, BC3, BC4. Druhé kolo se bude konat ve Sportovním areále Purkyňova v Brně v termínu 10. – 11. března 2018 . Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Převzetí sponzorského daru
Dnes nás navštívily zástupkyně společnosti Home Credit, aby nám mohli předat sponzorský dar v hodnotě 12 000 Kč, který nám byl předán přímo na místě a poté nám byla od Home Creditu na účet poslána další částka v hodnotě 12 000 Kč, kterou zaměstnanci Home Creditu vybrali při akci zvané "Sportovní den s Home Credit". Za sponzorský dar v celkové hodnotě 24 000 Kč děkujeme všem zaměstnancům a celému vedení společnosti Home Credit a abychom ukázali nějaký ze sportů, které náš klub provozuje, tak jsme jim předvedli náš specifický sport Boccia. Slečny se poté ještě stihly podívat na trénink naší atletické přípravky. Ještě jednou moc děkujeme celé společnosti Home Credit za tento nádherný sponzorský dar a těšíme se na případnou další spolupráci.
  Na Monoski v Olešnici
Dnes jsme s rodiči a sestrou vyrazili do Olešnice, protože se tam konaly "Dny Monoski". Tato akce je pořádána APOU Olomouc, což je Centrum aplikovaných pohybových aktivit, které se zaměřuje na pohybové aktivity postižených a je propojeno s Fakultou tělesné kultury, která se nachází na Univerzitě Palackého v Olomouci. Centrum APA sdružuje instruktory Monoski, kteří jezdí po celé republice do různých ski areálů a učí lidi s hendikepem jezdit na Monoski, no a právě dnes byli v Olešnici. Do Olešnice jsme nepřijeli sami, protože tam s námi byli i Martin Polášek a Martin Kadur s taťkou, které také zaujala tato akce a tak jsme se tam všichni sešli. O Monoski byl v Olešnici celkem velký zájem a tak tam bylo i spoustu jiných vozíčkářů. Monoski je vlastně taková sedačka upevněná na jedné či dvou lyžích, která slouží v podstatě jako vozík, protože za vámi je instruktor, který vás drží a pomáhá vám ovládat Monoski, někteří lyžaři ovšem jezdí i sami pouze pod dohledem instruktora při případném pádu apod. Ti zdatnější lyžaři ještě do ruk dostanou tzv. stabilizátory, kterými buď pomáhají instruktorovi ovládat Monoski nebo ji těmi stabilizátory ovládají celou sami. Ty stabilizátory jsou takové malé lyže, které jsou připevněné na tyčích a používají se na vyrovnávání rovnováhy. Já jsem dostal instruktorku Zuzku, která mi vše vysvětlila a mohli jsme jít na to. Nejdřív nás puma díky popruhu vyvezla oba nahoru na sjezdovku a tam jsme popruh odpojili. Poté jsme si řekli pár základních instrukcí pro sjezd sjezdovky a jeli jsme. Bylo to úžasné a uvolňující. Jeli jsme (i s přestávkou) asi osmkrát a bylo to super. Zuzka mě navíc na konci pochválila za to, že jsem se za pár hodin naučil krásně lyžovat. Mamka už má i kontakty na ty lidi co ty "Dny Monoski" pořádají, takže budeme mít možnost si to zaručeně zopakovat. Sestra Eliška měla také zaplaceného instruktora, který ji dvě hodiny učil lyžovat, takže jsme se oba vyřádili. Moc jsem si to dnes s rodinou i Martinem užil a moc rád si to zase zopakuji.
  Lyžařský výcvikový kurz se ZŠ Pavlovská
Už pátým rokem jezdíme Martin, Já, Filip a Robert na začátku roku na hory se ZŠ Pavlovská. Vždy je to pro nás velká čest a vždy se máme na co těšit. Lyžařský výcvikový kurz pořádá ZŠ Pavlovská v čele s paní učitelkou Romanou Gruntovou, která jezdí s dětmi 1. stupně a také s námi. Tento zájezd je vždy pětidenní a plný legrace. Tento rok se kurz konal od 26. - 31. 1. a konal se v Heřmanicích u Králíků. Náplní každého dne bylo lyžování v Orlických horách, které probíhalo od 8:00, kdy pro děti přijel autobus do 14:00, kdy děti přijely. Lyžovali i Filip s Robertem a můžu vám říct, že měli každý den nějakou vtipnou historku ze svahu :D Já a Martin jsme nelyžovali, protože jsme na to neměli takzvané Monoski, tedy lyže pro hendikepované. Buď jsme cvičili, což bylo asi jen dvakrát v týdnu nebo jsme jezdili na výlety a vždycky to hrozně rychle uteklo. Jídlo bylo skvělé a obsluha taktéž. Když všichni přijeli ze svahu, tak se šlo obědvat a poté byl odpolední klid. Po odpoledním klidu následovala svačina. Většinou se u svačiny řešily prohřešky dětí (zapomenuté rukavice, nevhodné chování apod.) a to tak, že se házelo kostkou. Pod každým číslem byl schovaný nějaký ten trestík, který musel dotyčný splnit před ostatními. Po svačině jsme šli opět na pokoje a učitelé mezitím nachystali program. Povídali jsme si například o tom jaké existují typy postižení a jak pomoci osobě na vozíku a také jsme hráli hry. Napřiklad Kuřátko pípni!, Pyramidy nebo Židličky. Jeden den jsme měli diskotéku, která byla proložená skvělými hrami. Den před odjezdem jsme s Marťou jeli navštívit Jeseník a já jsem si tam dal strašně dobrou horkou čokoládu posypanou Marshmallow. Těch pět dní uteklo jako voda a já se už teď moc těším na to až s vámi opět příští rok pojedeme. A doufám, že se s ostatními vydám na svah už jako lyžař, protože už bych mohl příští rok jezdit na Monoskách.
  Kontrolní závody
V prosinci se v tělocvičně na pavilonu B na Kociánce konaly kontrolní halové atletické závody SK Kociánky Brno. Závody pořádali: předsedkyně klubu Irena Ráčková, hlavní cvičitel Martin Polášek a dobrovolnice klubu Kateřina Kargerová, která celou akci fotografovala. Tyto závody měli poukázat na výsledky celoroční atletickké přípravy, kterou během roku atleti absolvovali. Na závody dohlížela Andrea Václavková, která je členkou Českého atletického svazu rozhodčích. Závodilo se v pěti disciplínách (hod diskem, vrh koulí, hod pěnovým oštěpem, hod kuželkou a sprint na 22m). Závodilo celkem 12 sportovců a ti byli rozděleni do kategorií mužů a žen. Bodování probíhalo tak, že v mužské kategorii bylo celkem 8 sportovců, přičemž nejhorší byl ohodnocen jedním bodem a nejlepší osmi. V ženské kategorii byly celkem 4 sportovkyně, přičemž nejhorší byla ohodnocena jedním bodem a nejlepší čtyřmi body. Myslím si, že si to všichni užili a bojovali jak to jen šlo. Každý ze sportovců navíc na konci závodů dostal odměnu v podobě medaile, čokolády a pamětního listu. Ceny věnovala společnost Vlaštovky, se kterou SK Kociánka dlouhodobě spolupracuje. A potom ještě na sportovce čekala v posilovně zkouška nových atletických dresů pro sezónu 2018.
  Baráž v boccie
Ve dnech 1. - 2. prosince se v Brně na Purkyňově konal závěrečný boccistický turnaj, který nesl název Národní soutěž v boccie 2016/17 - Baráž. Tento turnaj byl určen pro sportovce zdravotních tříd BC1, BC2 a BC3. Hlavním pořadatelem byl Realizační tým bocci SH z pověření České federace Spastic Handicap ve spolupráci s SK Kociánka Brno. Hraje se podle Soutěžního řádu boccia 2016/2017 a mezinárodních pravidel boccii BISFed. Soutěž je vypsána pro jednotlivce ve třídách BC1, BC2 a BC3 bez rozdílu věku a pohlaví. Baráž o I. a II. ligu se odehraje systémem každý s každým v každé třídě zvlášť. V baráži o I. ligu si vítěz a hráč na druhém místě ve své třídě zajistí účast v I. lize pro rok 2018. Ostatní účastníci Baráže se stávají hráči II. ligy pro rok 2018. V baráži o II. ligu si vítěz a hráč na druhém místě ve své třídě zajistí účast ve II. lize pro rok 2018. Ostatní účastníci baráže se stávají hráči III. ligy národní soutěže pro rok 2018. Této akce jsem se také mohl zúčastnit a to jako časoměřič. Já jsem byl člověk, který seděl u časomíry a měřil hráčům čas zápasu. Každá kategorie měla jiný časový limit. BC1: 5 minut, BC2: 4 minuty, BC3: 6 minut a BC4: 4 minuty.
  Vyhlášení sportovců z SKK
Ve středu 13. 12. proběhlo v kanceláři SK Kociánky Brno vyhlášení nejlépe docházejících sportovců roku 2017. Toto ocenění přijalo celkem 11 sportovců SK Kociánky Brno, tedy 6 atletů a 5 boccistů. Z řad atletů byli oceněni: Jakub Hřebíček, Alice Kociánová, Robert Goldschmidt, Ondřej Hybký, Kristýna Kolářová a Jiří Brnčič. Tito atleti měli tedy nejlepší docházku a byl jim předán diplom, ve kterém SK Kociánka Brno děkuje za vynikající docházku a také za reprezentování našeho klubu na atletických závodech. Takto to proběhlo i u boccistů. Z jejich řad byli oceněni: Kristýna Sopoušková, Dominik Laga, Eva Švestková, Anička Vacková a Martin Kadur. A jako překvapení byl pro oceněné a samozřejmě i trenéry a dobrovolníky přichystán dort, který připravila Péťa Polášková, za což jí moc děkujeme a už se těšíme na další sezónu.
  HANDICAP OPEN 2017 očima Jirky Brnčiče
Tento atletický mítink pro tělesně postižené v Brně se koná pod záštitou Ing. Karin Karasové, starostky MČ Královo Pole. Hlavním pořadatelem této akce je Sportovní klub Kociánka Brno z pověření České federace Spastic Handicap ve spolupráci s Vlaštovky Brno, z. s. a za podpory Města Brna. Závodí se dle ustanovení pravidel atletiky IPC a vydaných propozic.
 Většinou se tato akce koná na jaře v květnu a na podzim v září. Oba jsme se se Terkou zúčastnil tohoto závodu již po několikáté a musím říct, že si domácí atmosféru na Stadionu VUT v Brně vždy moc užiju. Dnes se tento závod bohužel konal za deštivého počasí ale i přesto jsem se svými výkony spokojen, protože i za deště a při kluzkých obručích zajel ve 100 metrovém sprintu čas pod 40s, ve vrhu koulí jsem si vytvořil osobní rekord 4, 01 stejně tak v hodu diskem ve kterém jsem si také hodil osobní rekord 7, 26 a myslím, že i pro mé kamarády z klubu byl tento závod úspěšný, když vezmete v potaz deštivé počasí. Na mítinku závodily jednoty z celé ČR například ze Zlína, Teplic, Prahy, Březejce (Vysočina) nebo také z Ostravy.