Sportovní klub Kociánka Brno, z.s.
  GRAND PRIX BRNO 2021
Sticky
Sportovní klub Kociánka Brno, z.s. ve spolupráci s Automotodrom Brno, a.s. pořádá z pověření České federace Spastic Handicap Mezinárodní mistrovství ČR České federace SH HANDBIKE GRAND PRIX BRNO 2021. Závody se budou konat v termínu 27. 6. 2021 na Masarykovu okruhu.

  Světový pohár v paracyklistice
V belgickém Ostende právě probíhá světový pohár v paracyklistice. Náš člen Pavel Děcký včera startoval v silničním závodě v divizi handbike H3. Silniční závod se vyvíjel velice dobře, Pavel jel ve skupině, kde se střídali a drželi hezké tempo, bojovali o 25. místo. Bohužel však po střetu v jedné z ostrých zatáček, musel Pavel 2x stát a opravovat uchycení nohy. Ztratil tak kontakt s touto skupinou dojel na 35. místě. Zhmožděná noha není naštěstí zlomena, takže pokračujeme v přípravě na červnové ME.
Každopádně velký výkonnostní posun je znát a při více štěstí v silničním závodě, či doladění techniky při časovce, věříme i v hezčí výsledky.

  Světový pohár v paracyklistice
V belgickém Ostende právě probíhá světový pohár v paracyklistice. Náš člen Pavel Děcký včera startoval v časovce v divizi handbike H3. Trať 20km zvládl za necelých 35 minut a obsadil 30. místo v poli 42 handbikerů. S výsledkem je spokojen, konkurence je tady kvalitní, dlouho se nemohlo závodit a je znát chuť všech po výsledcích a závodění. Zítra čeká Pavla silniční závod na 70km, startuje v 16,00 hod.

  Soustředění v Chorvatsku
Dva týdny strávil Pavel Děcký spolu se slovenským týmem handbikerů v Chorvatsku. Počasí přálo a trénink byl vydatný. Denně se podařilo najet v kopcovitém terénu 4-5 hodin v okolí Poreče. První zkouška formy a přípravy bude 2. května v Belgii na klasice závodě okolo Flander, na který navazuje hned další víkend v Ostende světový pohár.

  ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY 2021
Vážení členové, dle interních předpisů pro rok 2021 upozorňujeme na povinnost uhrazení členských příspěvků.
Vzhledem k současné situaci platbu členského příspěvku proveďte do 30. 4. 2021
  Reprezentace 2021
Dle informací zveřejněných Národních sportovní agenturou se nebude pro rok 2021 zavádět systém gestorů pro jednotlivé paralympijské sporty. Tento nový systém, ve kterém by reprezentace měly být sjednocené pod jednou organizací dle příšlušného parasportu, je i nadále ambicí NSA, nicméně nebude zaváděn v roce 2021, kdy se mají konat letní paralympijské hry.
  Děkujeme partnerům z města Brna
Na rok 2020 jsme obdrželi dotaci ze Statutárního města Brna ve výši 110 000,- na zabezpečení celoroční činnosti a uspořádání akcí.

Za dlouhodobou podporu velice děkujeme.

  MČR benchpress 2020
V neděli 27. 9. 2020 se v Českých Budějovicích představil Kristián Kobiela na Mistrovství České republiky v benchpressu sportovců s handicapem, který si v kategorií do 49.kilogramů výkonem 42,5 kilogramů vybojoval nádherné 3 místo.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu jen tak dál!
  Emil OPEN 2020
Ve dnech 16. 9. 2020 až 21. 9. 2020 se v Brně uskutečnil již devátý ročník závodů pod názvem Emil OPEN, které uspořádala Emilova sportovní, z.s. Závodilo se v plavání, boccie, atletice a stolním tenise. Boccia se již podruhé konala na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity a za náš klub startoval Marek Drahonský (BC3), který si odnesl zlatou medaili. Anička Vacková (BC1) vybojovala bronzovou medaili a Radek Procházka (BC4) zlatou medaili. Po dlouhé době za náš klub také nastoupil Lukáš Tejkl, který si odnesl cenné zkušenosti v dobře obsazené kategorii BC4.

  Zlato z Polska
Od 24. 9. 2020 do 28. 9. 2020 se v Polsku uskutečnily mezinárodní závody v boccie pod názvem Prometeus Cup 2020. Za náš sportovní klub nastoupil Radek Procházka v kat. BC4 v soutěži párů společně s Jiřím Marsínem (HSC Havířov) a také v soutěži jednotlivců. Nejdříve se hrály týmy a páry, kde se klukům po nepřesvědčivých výkonech nepodařilo postoupit ze skupiny a připsali si jen jednu výhru v základní skupině. Po párech a týmech se hráli jednotlivci, v kterých Radek první den nehrál dobře a těsně s jednou prohrou postoupil ze základní skupiny. Ve vyřazovacích bojích narazil na nejsilnějšího možného hráče Davora Komara z Chorvatska, ten se úspěšně nominoval na nadcházející paralympiádu a na světovém žebříčku je kolem desátého místa. Radek po dobrém výkonu Davora porazil 6:5 a postoupil do finále, kde jasně zvítězil proti domácímu hráči Dominiku Walczyku 8:1, a tím získal zlatou medaili.