Sportovní klub Kociánka Brno, z.s.
  Dotace z NSA 2021
V roce 2021 jsme obdrželi z Národní sportovní agentury dotaci z programu Podpora TJ/SK ZP2021 v celkové výši 1 130 000 Kč.

Za dlouhodobou podporu velice děkujeme.

  Neinvestiční dotace z města Brna
Na rok 2021 jsme obdrželi dotaci ze Statutárního města Brna ve výši 145 000,- na zabezpečení celoroční činnosti a uspořádání akcí.

Za dlouhodobou podporu velice děkujeme.

  Emil OPEN 2021
Po roce se opět konala jedna z největších sportovních událostí pro handicapované pod názvem Emil OPEN 2021. Celá akce sdružená do pěti sportů byla uspořádaná od 23. 6. – 27. 6. v Brně a my jsme byli opět u toho. V brněnském Campusu se konala boccia, kde naši členi Kateřina Kargerová, Martin Polášek, Lubomír Skopalík, Ondra Balšínek a Radek Procházka se starali o správný chod turnaje. Sportovci měli dobrý pocit ze hry, dostali i medaile a my jsme si zase užili super atmosféru v dobrém kolektivu.

  TATRA CUP 21
Od 17. do 22. června nás Radek Procházka reprezentoval na mezinárodních závodech v boccie ve slovenském Liptovském Jáně s názvem TATRACUP 2021. Na tento turnaj se v jeho kategorii zúčastnila i světová špička v podobě Samuela Andrejčíka (zlatá a stříbrná paralympijská medaile), Michaela Balcová (zlatá paralympijská medailistka) oba za SVK, Davor Komar za HRV (účastník paralympiády v Tokiu). V jednotlivcích Radek nestačil ve čtvrtfinále na Slovince Bartola a prohrál s ním v poměru 3:4, díky této prohře skončil celkově na pátém místě. V párech nastoupil společně s Jiřím Marsínem a po jedné prohře ve finále skončili celkově druzí.

  MMČR v boccie
Od 11. do 13. června se v Praze ve sportovní hale Jedenáctka konalo Mezinárodní mistrovství České republiky v boccie. Závody uspořádal Sportovní klub Jedličkova ústavu pod svazem ČATHS. Za náš sportovní klub hrála v jednotlivcích Anička Vacková v kategorii BC1, která ve čtvrtfinále nestačila na Kateřinu Cuřínovou a obsadila krásné sedmé místo. V kategorii BC3 se ukázal náš Marek Drahonský, který ve čtvrtfinále prohrál s Václavem Herzingerem v poměru 3:6 a obsadil celkové šesté místo. V kategorii BC4 hrál Radek Procházka v jednotlivcích i v páru s Jiřím Marsínem (HSC Havířov). Radek všechny své zápasy vyhrál v páru i v jednotlivcích a z Prahy si přivezl dvě zlaté medaile.

  ZÁPIS Z ČLENSKÉ SCHŮZE
Vážení členové Sportovního klubu Kociánka Brno, z.s. 22. 6. 2021 v 16,00 se konala v restauraci Stronghold, Podpěrova 2, Brno- Medlánky, 621 00 členská schůze SK Kociánka Brno, z.s. Zápis ze členské schůze si můžete stáhnou v dokumentovém serveru nebo na konci článku v odkazovém tlačítku s názvem "Ke stažení ZDE".
  ČLENSKÁ SCHŮZE 2021
Vážení členové Sportovního klubu Kociánka Brno, z.s. 22. 6. 2021 v 16,00 se bude konat v restauraci Stronghold, Podpěrova 2, Brno- Medlánky, 621 00 členská schůze SK Kociánka Brno, z.s. Program členské schůze si můžete stáhnou v dokumentovém serveru nebo na konci článku v odkazovém tlačítku s názvem "Ke stažení ZDE".
  Světový pohár v paracyklistice
V belgickém Ostende právě probíhá světový pohár v paracyklistice. Náš člen Pavel Děcký včera startoval v silničním závodě v divizi handbike H3. Silniční závod se vyvíjel velice dobře, Pavel jel ve skupině, kde se střídali a drželi hezké tempo, bojovali o 25. místo. Bohužel však po střetu v jedné z ostrých zatáček, musel Pavel 2x stát a opravovat uchycení nohy. Ztratil tak kontakt s touto skupinou dojel na 35. místě. Zhmožděná noha není naštěstí zlomena, takže pokračujeme v přípravě na červnové ME.
Každopádně velký výkonnostní posun je znát a při více štěstí v silničním závodě, či doladění techniky při časovce, věříme i v hezčí výsledky.

  Světový pohár v paracyklistice
V belgickém Ostende právě probíhá světový pohár v paracyklistice. Náš člen Pavel Děcký včera startoval v časovce v divizi handbike H3. Trať 20km zvládl za necelých 35 minut a obsadil 30. místo v poli 42 handbikerů. S výsledkem je spokojen, konkurence je tady kvalitní, dlouho se nemohlo závodit a je znát chuť všech po výsledcích a závodění. Zítra čeká Pavla silniční závod na 70km, startuje v 16,00 hod.

  Soustředění v Chorvatsku
Dva týdny strávil Pavel Děcký spolu se slovenským týmem handbikerů v Chorvatsku. Počasí přálo a trénink byl vydatný. Denně se podařilo najet v kopcovitém terénu 4-5 hodin v okolí Poreče. První zkouška formy a přípravy bude 2. května v Belgii na klasice závodě okolo Flander, na který navazuje hned další víkend v Ostende světový pohár.