Vzhůru Brno 2019
28 .8. 2019 se na Atletickém stadionu Pod Palackého vrchem uskutečnil mezinárodní atletický meeting, který nesl název Vzhůru Brno. Tato Velká akce vznikla na počest Pepíka Sečkáře , který nás navždy opustil po těžké nemoci 22.9. 2018. ve věku 69. let.
Pepa Sečkář byl výborný atletický trenér a zakladatel AK Olymp Brno, ale hlavně to byl vynikající člověk a velký kamarád nejen náš ale celé atletické veřejnosti. Náš Klub tedy nemohl pozvání na tuto velkou akci odmítnout. Na akci měli naši atleti vložený závod, představili se v hodu kuželkou, hodu diskem a vrhu koulí.
Děkujeme organizátorům meetingu za pozvání, jsme rádi, že jsme uctili Sečkinovu památku
  Evropský pohár v boccie
23. 9. – 29. 9. 2019 se tyto dny staly velkým pro Českou bocciu, jelikož to byl premiérový Velký turnaj na našem území pod mezinárodní federaci BISFed.
Na turnaji se představili hráči svétového formátu, kterými jsou David Smith z Velké Británie ( 1. na světě v divizi BC1, Grigorios Polychronidis z Řecka (1 . na světě v divizi BC3) a 3. na světě v divizi BC4 Stephen McGuire.
Na Evropském poháru reprezentovali Českou republiku hráči našeho klubu. Nominaci si na tento turnaj vybojovali Radek Procházka (divize BC4) a Marek Drahonský (divize BC3) se sportovním asistentem Zdeňkem. Náš klub se neztratil ani mezi rozhodčími, na turnaji se představila naše dobrovolnice a národní rozhodčí Kateřina Kargerová.
  Atletický týden 2019
Od 19.8 - 23.8 proběhlo v tělocvičně Centra Kociánka atletické soustředění, kterého se zúčastnili naši atleti Jiří Bnčič Tereza Marešová Ondřej Balšínek , David Hájek, Jakub Hřebíček, přijeli za námi i naši atleti z Hořic, křeří si odvezli ohromný zážitek v podobě jízdy Brněnskó šalinó. Celý týdenní blok byl rozdělen na dopolední část (tělocvična CK , kde probíhala fyzická příprava atletů pod vedením našich trenérů Martina Poláška Simony Kazdové Lubomíra Skopalíka. Po obědě jsme odjeli na Atletický stadión pod Palackého vrchem , kde probíhal trénink vrhačských a běžeckých disciplín.
Poděkování za tento sportovní týden patří našim trenérům, kteří odvedli výbornou práci a také zaměstnancům stadionu, že nám nejen tento týden ale celý rok vytváří výborný servis potřebný k trénování.
  MČR 2019 v boccie
Od 10. 8. - 12. 8. proběhlo ve sportovním centru v Nymburce MČR 2019 v boccie, které pořádala Česká federace Spastic handicap z. s. Turnaje se zúčastnili za náš sportovní klub Radek Procházka v kategorii BC4, Marek Drahonský se spoluhráčem Zdeňkem Vydrželem v kategorii BC3 a Anička Vacková s asistentkou Šárkou Tretinovou v kat. BC1.Všichni naši hráči postoupili ze svých základních skupin do nedělních bojů o medaile. Za zmínku stojí to, že Radek Procházka ovládl zákládní skupinu s impozantním skóre 29:1.
  Boccia týden 2019
Od 5. 8. - 9. 8. proběhlo v tělocvičně v Centru Kociánka Boccistické soustředěni, kterého se zúčastnili Marek Drahonský, Anna Vacková, Martin Kadur Eva Švestková a Lenka vlčková. Pro Marka a Aničku se jednalo o vrchol přípravy před blížícím se Mistrovstvím České Republiky. Děkujeme Centru Kociánka za zapůjčení tělocvičny, které nám umožnilo hladký průběh celého týdne.
  Emil sport aréna 2019
Ve dnech 29.10 – 1.11 se na Brněnském výstavišti konal Veletrh kompenzačních pomůcek Rehaprotex. V pavilonu A2 vznikla po dobu veletrhu Emil sport aréna.
Náš den byl stanoven na 31.10. kdy jsme prezentovali bocciu. Klub byl zastoupen předsedou Martinem Poláškem , trénéry boccii Lubomírem Skopalíkem a Simonou Kazdovou. Za hráče se na Veletrhu představili Radek Procházka a Anna Vacková , děkujeme oběma hráčům za vzornou prezentaci našeho klubu.

Nadačnímu fondu Emil děkujeme za pozvání a vzájemné spolupráce si velmi vážíme!
  Tábor 2019
V neděli 30.6 jsme vydali na týdenní stanový tábor do Vísky u Jevíčka
Tábor se nesl ve znamení Her bez hranic. Celý týden byl zaměřen na rychlost, přesnost, jemnou motoriku. Po ubytování se účastníci rozdělili do 2 družstev. Družstvo modrých se jmenovalo Modřiny a zelení EKO sporťáci. Vedoucím týmu modrých byl Martin Tichý, který vedle vedoucího družstva vykonával funkci dovážeče stravy. Zelenému družstvu šéfoval Petr Balšínek. Na letošním táboře nechyběl ani doprovodný program ( Lanové Centrum), které nám zajistil Petr Balšínek. Z vítězství se po urputném boji radovalo družstvo Modřiny. Letošní tábor byl zakončen ohnivou show, kterou nám zajistil vedoucí poraženého družstva.
Děkujeme organizačnímu týmu tábora : Martinovi Poláškovi , Petře Poláškové, Ivance Pařízkové, Martinovi Tichému, Petrovi Balšínkovi a Janě Kubalákové
  MČR cyklistika 2019
16.6 se na Masarykově okruhu představilo okolo 20 účastníků, kteří svedli tuhý boj o Mistra České Republiky. Na startu nemohli samozřejmě scházet cyklisté Sportovního Klubu Kociánka Brno. Z našeho Klubu si titul Mistra České republiky vyjeli Jiří Hindr a František Kubínek. Gratulujeme!
Poděkování patří Jihomoravskému kraji a Františku Kubínkovi za věnování cen.
  MČR Bílina 2019
Poslední červnovou sobotu byl sportovní klub Kociánka opět na cestách, tentokrát v brzkých ranních hodinách se početná výprava našich atletů vydala do Bíliny u Teplic , kde se konalo Mistrovství České republiky. Titul mistra České republiky si do Brna odvezli Tereza Marešová ( 100 m vozík), Daniil Mojsejev ( 100m vozík), František Dirda ( Kuželka).
Gratulujeme! Všem děkujeme za předvedené výkony nejen na MČR ale v průběhu celé sezóny.
Děkujeme také Martinovi Poláškovi za celkovou přípravu našich atletů během celé sezóny.
  Parapohár Pardubice 2019
Ve čtvrtek 6.6. byl Sportovní Klub opět na cestách, tentokrát se vydal do Pardubic na Atletický parapohár.
Za náš klub se na parapoháru představili Ondřej Balšínek, Ondřej Hybký ( 200 metrů a 60 m)
Alfy Ott ( 60 m, míček), František Dirda ( 60m, míček), Filip Horváth ( 200m, dálka).
Všem našim sportovcům děkujeme za předvedené výkony a za vzornou reprezentaci našeho klubu