Tábor 2019
V neděli 30.6 jsme vydali na týdenní stanový tábor do Vísky u Jevíčka
Tábor se nesl ve znamení Her bez hranic. Celý týden byl zaměřen na rychlost, přesnost, jemnou motoriku. Po ubytování se účastníci rozdělili do 2 družstev. Družstvo modrých se jmenovalo Modřiny a zelení EKO sporťáci. Vedoucím týmu modrých byl Martin Tichý, který vedle vedoucího družstva vykonával funkci dovážeče stravy. Zelenému družstvu šéfoval Petr Balšínek. Na letošním táboře nechyběl ani doprovodný program ( Lanové Centrum), které nám zajistil Petr Balšínek. Z vítězství se po urputném boji radovalo družstvo Modřiny. Letošní tábor byl zakončen ohnivou show, kterou nám zajistil vedoucí poraženého družstva.
Děkujeme organizačnímu týmu tábora : Martinovi Poláškovi , Petře Poláškové, Ivance Pařízkové, Martinovi Tichému, Petrovi Balšínkovi a Janě Kubalákové
  MČR cyklistika 2019
16.6 se na Masarykově okruhu představilo okolo 20 účastníků, kteří svedli tuhý boj o Mistra České Republiky. Na startu nemohli samozřejmě scházet cyklisté Sportovního Klubu Kociánka Brno. Z našeho Klubu si titul Mistra České republiky vyjeli Jiří Hindr a František Kubínek. Gratulujeme!
Poděkování patří Jihomoravskému kraji a Františku Kubínkovi za věnování cen.
  MČR Bílina 2019
Poslední červnovou sobotu byl sportovní klub Kociánka opět na cestách, tentokrát v brzkých ranních hodinách se početná výprava našich atletů vydala do Bíliny u Teplic , kde se konalo Mistrovství České republiky. Titul mistra České republiky si do Brna odvezli Tereza Marešová ( 100 m vozík), Daniil Mojsejev ( 100m vozík), František Dirda ( Kuželka).
Gratulujeme! Všem děkujeme za předvedené výkony nejen na MČR ale v průběhu celé sezóny.
Děkujeme také Martinovi Poláškovi za celkovou přípravu našich atletů během celé sezóny.
  Parapohár Pardubice 2019
Ve čtvrtek 6.6. byl Sportovní Klub opět na cestách, tentokrát se vydal do Pardubic na Atletický parapohár.
Za náš klub se na parapoháru představili Ondřej Balšínek, Ondřej Hybký ( 200 metrů a 60 m)
Alfy Ott ( 60 m, míček), František Dirda ( 60m, míček), Filip Horváth ( 200m, dálka).
Všem našim sportovcům děkujeme za předvedené výkony a za vzornou reprezentaci našeho klubu
  Vzhůru Brno - Memoriál Josefa Sečkáře
Dne 28. 8. 2019 se naši atleti vozíčkáři zúčastní Memoriálu Josefa Sečkáře - Vzhůru Brno bližší informace včas dodáme.
Pepa spolupracoval s našim klubem a handicapovaným sportovcům dával cenné informace ohledně techniky, jeho návrhy a připomínky využíváme dodnes. Především nám byl výborným kamarádem, na kterého jsme se mohli spolehnout.
  Mezinárodní turnaj v boccie
V Praze se od 31. 5. - 2. 6. 2019 konal Otevřený mezinárodní turnaj v Boccie, na kterém náš klub reprezentovali Boccisté Anna Vacková v kategorii BC1 a Marek Drahonský v kategorii BC3. Markovi i Aničce se 1. 6., kdy hráli své první zápasy, podařilo senzačně postoupit do čtvrtfinále! Anička se nakonec umístila na krásném děleném 5. a 6. místě a Marek, který se probojoval až do semifinále, kde sice prohrál a šel tedy do boje o 3. místo, ve kterém nakonec s asistentem Zdeňkem Vydrželem uspěl a mohl se tak radovat z bronzu na mezinárodní úrovni.
Gratulujeme oběma a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu.
  Vyhlášení sportovců SH
V úterý 28. 5. 2019 se v Dubí u Teplic vyhlašoval již po 25. nejlepší handicapovaný sportovec České federace Spastic Handicap. Za náš klub byla jako první vyhlášena a oceněna Tereza Marešová a to v kategorii Nejlepší sportovec do 23 let. V atletické lize se náš klub umístil na 2. místě před TJ Luží Košumberk a nejlepším klubem se za rok 2018 stala TJ ZP Nola Teplice. A v hlavní vyhlašované kategorii Nejlepší sportovec za rok 2018 se na krásném 4. místě umístil náš velmi talentovaný cyklista Jiří Hindr. Chceme také pogratulovat ostatním oceněním, přejeme našim sportovcům mnoho dalších sportovních úspěchů a těšíme se na další ročník.
  Jarní atletika 2019
V sobotu 25. 5. 2019 se v Bílině konaly další atletické závody, které nesly název Jarní atletika a zaštítila je České federace Spastic Handicap. Bohužel nám nevyšlo počasí a tak se atleti museli o cenné kovy rvát v dešti. Pro náš klub byly tyto závody, i přes špatné počasí, celkem vydařené a na nedostatek medailí si rozhodně nemůžeme stěžovat :) Asi nejúspěšnějším z řad našich vynikajících atletů byl Kuba Hřebíček, kterému se povedlo získat rovnou dvě zlaté medaile - v hodu diskem a v hodu oštěpem. Neméně úspěšní však byli i další, jako byl například Dan Mojsejev, který nejprve ve sprintu na 100 m postoupil z rozběhu, a poté vyhrál i následné finále. Musíme také zmínit naše začínající atletické hvězdy - Reného Lexu a Alfyho Otta - pro které to v Bílině byly první oficiální závody a podávali skvělé výkony! Chceme poděkovat také všem pořadatelům a rozhodčím, bez kterých by se tyto závody neobešly a kteří byli i přes nepříznivé počasí závodníkům vždy k ruce. Vzhledem k nepřízni počasí bylo slavnostní vyhlášení zrušeno a ocenění tak sportovci převezmou ve svých jednotách.
  MMČR v handbike
V sobotu 25. 5. 2019 konalo kromě Jarní atletiky v Bílině také Mezinárodní MČR v Handbike cyklistice v Žerovnicích u Kyjova. Náš brněnský handbiker Pavel Děcky obsadil v mezinárodní konkurenci celkově 4. místo, což je úžasné! Na republikové úrovní byl však i pře menší technické problémy na celkovém 2. místě, což znamená, že se stal vicemistrem ČR v Handbike cyklistice pro rok 2019 a my mu tímto děkujeme a GRATULUJEME!
  SP cyklistika
Česká cyklistická reprezentace se po úvodu světového poháru v Itálii 16. května přesunula do Ostendu v Belgii, kde ji čekal druhý podnik. Dařilo se našemu cyklistovi Petru Bergerovi, který si v časovce dojel pro bronzovou medaili a my tímto gratulujeme do Belgie.