Vzhůru Brno - Memoriál Josefa Sečkáře
Dne 28. 8. 2019 se naši atleti vozíčkáři zúčastní Memoriálu Josefa Sečkáře - Vzhůru Brno bližší informace včas dodáme.
Pepa spolupracoval s našim klubem a handicapovaným sportovcům dával cenné informace ohledně techniky, jeho návrhy a připomínky využíváme dodnes. Především nám byl výborným kamarádem, na kterého jsme se mohli spolehnout.
  Mezinárodní turnaj v boccie
V Praze se od 31. 5. - 2. 6. 2019 konal Otevřený mezinárodní turnaj v Boccie, na kterém náš klub reprezentovali Boccisté Anna Vacková v kategorii BC1 a Marek Drahonský v kategorii BC3. Markovi i Aničce se 1. 6., kdy hráli své první zápasy, podařilo senzačně postoupit do čtvrtfinále! Anička se nakonec umístila na krásném děleném 5. a 6. místě a Marek, který se probojoval až do semifinále, kde sice prohrál a šel tedy do boje o 3. místo, ve kterém nakonec s asistentem Zdeňkem Vydrželem uspěl a mohl se tak radovat z bronzu na mezinárodní úrovni.
Gratulujeme oběma a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu.
  Vyhlášení sportovců SH
V úterý 28. 5. 2019 se v Dubí u Teplic vyhlašoval již po 25. nejlepší handicapovaný sportovec České federace Spastic Handicap. Za náš klub byla jako první vyhlášena a oceněna Tereza Marešová a to v kategorii Nejlepší sportovec do 23 let. V atletické lize se náš klub umístil na 2. místě před TJ Luží Košumberk a nejlepším klubem se za rok 2018 stala TJ ZP Nola Teplice. A v hlavní vyhlašované kategorii Nejlepší sportovec za rok 2018 se na krásném 4. místě umístil náš velmi talentovaný cyklista Jiří Hindr. Chceme také pogratulovat ostatním oceněním, přejeme našim sportovcům mnoho dalších sportovních úspěchů a těšíme se na další ročník.
  Jarní atletika 2019
V sobotu 25. 5. 2019 se v Bílině konaly další atletické závody, které nesly název Jarní atletika a zaštítila je České federace Spastic Handicap. Bohužel nám nevyšlo počasí a tak se atleti museli o cenné kovy rvát v dešti. Pro náš klub byly tyto závody, i přes špatné počasí, celkem vydařené a na nedostatek medailí si rozhodně nemůžeme stěžovat :) Asi nejúspěšnějším z řad našich vynikajících atletů byl Kuba Hřebíček, kterému se povedlo získat rovnou dvě zlaté medaile - v hodu diskem a v hodu oštěpem. Neméně úspěšní však byli i další, jako byl například Dan Mojsejev, který nejprve ve sprintu na 100 m postoupil z rozběhu, a poté vyhrál i následné finále. Musíme také zmínit naše začínající atletické hvězdy - Reného Lexu a Alfyho Otta - pro které to v Bílině byly první oficiální závody a podávali skvělé výkony! Chceme poděkovat také všem pořadatelům a rozhodčím, bez kterých by se tyto závody neobešly a kteří byli i přes nepříznivé počasí závodníkům vždy k ruce. Vzhledem k nepřízni počasí bylo slavnostní vyhlášení zrušeno a ocenění tak sportovci převezmou ve svých jednotách.
  MMČR v handbike
V sobotu 25. 5. 2019 konalo kromě Jarní atletiky v Bílině také Mezinárodní MČR v Handbike cyklistice v Žerovnicích u Kyjova. Náš brněnský handbiker Pavel Děcky obsadil v mezinárodní konkurenci celkově 4. místo, což je úžasné! Na republikové úrovní byl však i pře menší technické problémy na celkovém 2. místě, což znamená, že se stal vicemistrem ČR v Handbike cyklistice pro rok 2019 a my mu tímto děkujeme a GRATULUJEME!
  SP cyklistika
Česká cyklistická reprezentace se po úvodu světového poháru v Itálii 16. května přesunula do Ostendu v Belgii, kde ji čekal druhý podnik. Dařilo se našemu cyklistovi Petru Bergerovi, který si v časovce dojel pro bronzovou medaili a my tímto gratulujeme do Belgie.
  Zlato pro Brno
Ve dnech od 11. do 12. 5. se v Brně konalo 2. kolo Národní soutěže v boccie, které hostily prostory Fakulty sportovních studií na Masarykově univerzitě. Tento podnik společně s Českou federací Spastic Handicap samozřejmě zorganizovali také zaměstnanci a dobrovolníci domácího SK Kociánka Brno v čele s naší předsedkyní Irenou Ráčkovou. Největšími úspěchy naší výpravy byly v kategorii BC1 - 5. místo Aničky Vackové, v kategorii BC2 - 10. místo Martina Kadura, v kategorii BC3 - 4. místo Marka Drahonského a na nejvyšší stupínek se propracoval v kategorii BC4 Radek Procházka. Celý víkend nám zdokumentoval za Video Hády - Zdeněk Ševčík, mockrát děkujeme. Bez zkušených rozhodčích by se samozřejmě tento podnik uskutečnit nemohl, to samé platí i o našich pomocnících, kteří měli na starosti měření časů při zápasech, a všem těmto lidem patří také velký dík.

  Členská schůze 2019
Vážení členové Sportovního klubu Kociánka Brno, z.s. 4. 6. 2019 v 16,00 se bude konat v restauraci Stronghold, Podpěrova 2, Brno- Medlánky, 621 00 členská schůze SK Kociánka Brno, z.s. Program členské schůze si můžete stáhnou v dokumentovém serveru nebo na konci článku v odkazovém tlačítku s názvem "Ke stažení ZDE".
  Propozice cyklistika 2019
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. ve spolupráci s Masarykovým okruhem pořádá Mistrovství České republiky Spastic Handicap v silniční cyklistice. Závod bude probíhat na Masarykovým okruhu v Brně 16. června 2019. Záštitu nad těmito závody převzal náměstek hejtmana JMK, Mgr. Marek Šlapal. Děkujeme za podporu.

  Brno podpořilo náš klub
Pro rok 2019 byla našemu klubu schválena dotace od statutárního města Brna na zabezpečení celoroční činnosti a soutěží dětí, mládeže a dospělých a na pořádání turnaje v boccii ve výši 105 000 Kč.
Radek Procházka obdržel dotaci ve výši 20 000 Kč na EP v boccie, který se konal v Záhřebu. Za dlouhodobou podporu velice děkujeme.
Medailonek Radka je po přihlášení ke stažení vespod článku.