Pozvánka na výstavu
Vážení sportovní přátelé, statutární město Brno připravilo novou Koncepci sportu města Brna, kterou předložilo k projednání na zasedání Zastupitelstva města Brna konané dne 10. 4. 2018. V návaznosti na zpracování tohoto dlouhodobého strategického dokumentu, jsme pro Vás připravili výstavu, týkající se oblasti sportu pod názvem „KAM ZA SPORTEM V BRNĚ“.
  Vyhlášení sportovců SH
Ve čtvrtek 29. 3. 2018 se v Dubí konal XXIV. Ročník slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů a osobností České federace Spastic Handicap za rok 2017. Mezi vyhlášenými byl i náš cyklista Filip Pochop v kategorii do 23 let. Na krásném sedmém místě nejlepšího sportovce federace byl vyhlášen z SKK Brno cyklista Jiří Hindr. Za náš klub byl vyhlášený i Cvičitel roku, jímž se stal Zdeněk Mlynář opět za cyklistiku. V kategorii Atletická liga jsme se umístili na třetím místě. Všem zúčastněným ze Sportovního klubu Kociánka Brno děkujeme za příkladnou reprezentaci.
  Soustředění březen 2018
Od soboty 24. 3. do neděle 25. 3. patřila tělocvična Centra Kociánky opět boccie. V sobotu se konal trénink zaměřený na technické hody a testování prostřednictvím devítibodového testu pro boccisty z našeho klubu. Jako externista k nám zavítal několikanásobný mistr ČR Jan Bajtek z HSC Havířov, který se u nás připravoval na reprezentační sezónu s Radkem Procházkou. V neděli reprezentace boccie pořádala testovací zápasy pod tlakem, kdy k nám přijeli ti nejlepší boccisti z republiky. Děkujeme všem zúčastněným za pěkný víkend a pořadatelům za pomoc.

  Výsledky v boccie
Výsledky z druhého kola Národní soutěže v boccie pro 1. a 2. ligu jsou ke stažení na konci článku. Druhé kolo pořádaly Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. a Emilova sportovní, z. s. pod záštitou JUDr. Bohumila Šimka hejtmana Jihomoravského kraje a Ing. Petra Vokřála primátora statutárního města Brna. Turnaj se konal ve dnech 10. a 11. března 2018 ve Sportovním areále Purkyňova v Brně
  Členské příspěvky na rok 2018
Výše členského příspěvku pro sportovce, který se účastní alespoň jednoho republikového závodu v roce 2018 je 500 Kč. Platbu proveďte nejpozději do 25. 4. 2018 na účet Sportovního klubu Kociánka, z.s č. 2028931359/0800.
  Kontrolní halový závod
Dne 21. 2. se v tělocvičně konal tréninkový závod ve vrhu koulí. Tento závod měl tři kategorie a to byly - muži, ženy a hosté. Kategorie hosté zahrnovala dámy a pány, kteří nás přišli nejen podpořit, ale i si zasoutěžit. Do Kategorie- hosté patřili: předsedkyně klubu - Irena Ráčková, hlavní cvičitel - Martin Polášek, Miloslava Goldschmidtová, poslanec ČR, bývalý primátor města Brna a náš dlouholetý přítel - BC. Roman Onderka, MBA, organizace Vlaštovky - Dana Svátková a Petr Jílek a za Divadlo Bolka Polívky - Jaromír Barin Tichý. Vrhalo se koulí o hmotnosti 1 kg a 4 kg podle věku a každý měl jeden cvičný a tři ostré pokusy. Cílem tohoto závodu bylo otestovat atlety v této disciplíně a musím říct, že se všichni moc snažili. Po skončení závodu proběhlo vyhodnocení a následně předání sladkých cen. Ještě jednou děkujeme všem atletům a také hostům za předvedené výkony a doufáme, že se všem závod líbil.
  Kancelář SKK v novém
Ve dnech jarních prázdnin proběhla rekonstrukce v prostorách kanceláře SKK. Na přestavbě se podíleli především Martin Polášek a Irena Prachařová, za což jim moc děkujeme. Děkujeme také Centru Kociánka za zapůjčení nábytku a také za zajištění malířských prací. Podekování patří také Janu Kroupovi za zhotovení stolu a firmě Intact za zavedení internetu. 20. 2. se v naší kanceláři konala kolaudace těchto nových prostor. Ještě jednou všem mockrát děkujeme.
  Propozice boccia
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. a Emilova sportovní, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., ve spolupráci s CESA VUT Brno a Centrem Kociánka pořádá pod záštitou JUDr. Bohumila Šimka hejtmana Jihomoravského kraje a Ing. Petra Vokřála primátora statutárního města Brna Národní soutěž v boccie SH 2018 v I. a II. lize, 2. kolo pro jednotlivce soutěžní třídy BC1, BC2, BC3, BC4. Druhé kolo se bude konat ve Sportovním areále Purkyňova v Brně v termínu 10. – 11. března 2018 . Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Převzetí sponzorského daru
Dnes nás navštívily zástupkyně společnosti Home Credit, aby nám mohli předat sponzorský dar v hodnotě 12 000 Kč, který nám byl předán přímo na místě a poté nám byla od Home Creditu na účet poslána další částka v hodnotě 12 000 Kč, kterou zaměstnanci Home Creditu vybrali při akci zvané "Sportovní den s Home Credit". Za sponzorský dar v celkové hodnotě 24 000 Kč děkujeme všem zaměstnancům a celému vedení společnosti Home Credit a abychom ukázali nějaký ze sportů, které náš klub provozuje, tak jsme jim předvedli náš specifický sport Boccia. Slečny se poté ještě stihly podívat na trénink naší atletické přípravky. Ještě jednou moc děkujeme celé společnosti Home Credit za tento nádherný sponzorský dar a těšíme se na případnou další spolupráci.
  Na Monoski v Olešnici
Dnes jsme s rodiči a sestrou vyrazili do Olešnice, protože se tam konaly "Dny Monoski". Tato akce je pořádána APOU Olomouc, což je Centrum aplikovaných pohybových aktivit, které se zaměřuje na pohybové aktivity postižených a je propojeno s Fakultou tělesné kultury, která se nachází na Univerzitě Palackého v Olomouci. Centrum APA sdružuje instruktory Monoski, kteří jezdí po celé republice do různých ski areálů a učí lidi s hendikepem jezdit na Monoski, no a právě dnes byli v Olešnici. Do Olešnice jsme nepřijeli sami, protože tam s námi byli i Martin Polášek a Martin Kadur s taťkou, které také zaujala tato akce a tak jsme se tam všichni sešli. O Monoski byl v Olešnici celkem velký zájem a tak tam bylo i spoustu jiných vozíčkářů. Monoski je vlastně taková sedačka upevněná na jedné či dvou lyžích, která slouží v podstatě jako vozík, protože za vámi je instruktor, který vás drží a pomáhá vám ovládat Monoski, někteří lyžaři ovšem jezdí i sami pouze pod dohledem instruktora při případném pádu apod. Ti zdatnější lyžaři ještě do ruk dostanou tzv. stabilizátory, kterými buď pomáhají instruktorovi ovládat Monoski nebo ji těmi stabilizátory ovládají celou sami. Ty stabilizátory jsou takové malé lyže, které jsou připevněné na tyčích a používají se na vyrovnávání rovnováhy. Já jsem dostal instruktorku Zuzku, která mi vše vysvětlila a mohli jsme jít na to. Nejdřív nás puma díky popruhu vyvezla oba nahoru na sjezdovku a tam jsme popruh odpojili. Poté jsme si řekli pár základních instrukcí pro sjezd sjezdovky a jeli jsme. Bylo to úžasné a uvolňující. Jeli jsme (i s přestávkou) asi osmkrát a bylo to super. Zuzka mě navíc na konci pochválila za to, že jsem se za pár hodin naučil krásně lyžovat. Mamka už má i kontakty na ty lidi co ty "Dny Monoski" pořádají, takže budeme mít možnost si to zaručeně zopakovat. Sestra Eliška měla také zaplaceného instruktora, který ji dvě hodiny učil lyžovat, takže jsme se oba vyřádili. Moc jsem si to dnes s rodinou i Martinem užil a moc rád si to zase zopakuji.