Propozice boccia 2019
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. pořádá pod záštitou náměstka primátorky města Brna Ing. Olivera Pospíšila Otevřený republikový turnaj - 2. kolo národní soutěže v boccie 2019 pro klasifikační třídy jednotlivců BC1, BC2, BC3, BC4. Druhé kolo se bude konat na Fakultě sportovních studií, Kamenice 753/5, Brno - Bohunice v termínu 11. - 12. května 2019.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Regional Open Záhřeb
Dny 25. 3. do 1. 4. 2019 byly ve znamení vrcholové evropské boccie v podobě BISFed bodovaného turnaje Zagreb boccia regional open 2019. Na tomto turnaji se získávaly body do světového žebříčku, který je potřebný pro případnou nominaci na paralympijské hry. Českou republiku reprezentoval Radek Procházka v soutěži jednotlivců a Marcela Čermáková s Adamem Peškou v soutěži párů. Již zmíněný pár obsadil vynikající druhé místo a odvezl si stříbrnou medaili. Radek Procházka se umístil na překvapivém čtvrtém místě z 27 boccistů. Videa z vybraných zápasů můžete sledovat na našem youtube kanálu.
  Milimetr od medaile
Ve dnech od 25. 3. do 1. 4. 2019 se koná Zagreb boccia regional open v boccie, který pořádá mezinárodní bocciová federace BISfed. Na tomto turnaji se získávají body do světového žebříčku, který je potřebný pro případnou nominaci na paralympijské hry. Za náš sportovní klub nastoupil v jednotlivcích Radek Procházka, který se do reprezentace vrátil po dlouhodobé pauze. V jeho kategorii startovalo 25 boccistů rozdělených do základních skupin. Radek měl ve skupině dva Maďary a jednoho Francouze. Podmínkou pro postup do vyřazovacích bojů bylo vyhrát skupinu a to se také Radkovi povedlo bez jediné prohry. Ve čtvrtfinále hrál s paralympijskou vítězkou, mistryní světa a Evropy Michaelou Balcovou ze SVK, kterou porazil. V semifinále měl opět Maďara s kterým prohrál posledním míčkem o jeden milimetr a tím pádem hrál jen v souboji o třetí místo, kde už nestačil na Řeka. Radek tedy získal bramborovou medaili a zapsal si první body po reprezentační pauze. Pro Radka je tento výsledek obrovským úspěchem za kterým stojí perfektní práce celého klubu.
  Brno bylo opět úspěšné
O víkendu 16. - 17. 3. 2019 se ve Velkém Meziříčí konalo 1. kolo Otevřeného národního turnaje v boccie. Turnaj pořádal TJ Březejc, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s., s podporou Charitativního projektu Sporťáček a města Velké Meziříčí ve spolupráci s Centrem Kociánka, pracoviště Březejc a 3.ZŠ Velké Meziříčí. Náš sportovní klub, díky svým výsledkům, patřil k nejlepším v České republice. Získali jsme tři stupně vítězů ve třech kategoriích. Stříbrnou medaili získal Marek Drahonský v kategorii BC3 a Radek Procházka ve třídě BC4. Bronzovou medaili vybojovala Anička Vacková v kategorii BC1.
Jsme rádi, že SKK Brno potvrdilo i na tomto turnaji vynikající práci s handicapovanými sportovci. Výsledky jsou ke stažení vespod článku.

  MS v dráhové cyklistice
V těchto dnech se koná v nizozemském Apeldoornu dráhové mistrovství světa UCI. Českou federaci Spastic Handicap na něm reprezentují 2 cyklisté kategorie C4: Jiří Bouška (SC JÚ Praha) a z našeho klubu Josef Kaňkovský (SK Kociánka Brno). Josef již v Apeldoornu úspěšně absolvoval zdravotní klasifikaci a byl potvrzen do třídy C4. Po úterních a středečních trénincích čeká naše sportovce následující program: 1 km s pevným startem – čtvrtek odpoledne. 200 m s letmým startem – pátek večer. Stíhací závod na 4 km – sobota dopoledne. Scratch – neděle odpoledne.

  Propozice boccia
TJ Březejc, z.s. z pověření České federace Spastic Handicap, z.s. ve spolupráci s Centrem Kociánka, pracoviště Březejc a městem Velké Meziříčí pořádá Národní soutěž v boccie 2019 - I.liga, 1.kolo pro soutěžní třídy BC1, BC2, BC3 a BC4. Turnaj bude probíhat v tělocvičně 3. ZŠ ve Velkém Meziříčí v termínu 16. – 17. března 2019.


  Členské příspěvky na rok 2019
Výše členského příspěvku pro sportovce, který se účastní alespoň jednoho republikového závodu v roce 2019 je 500 Kč. Členi, kteří navštěvují sportovní kroužky v SKK Brno, z. s. a ostatní členi, uhradí členský příspěvek ve výši 100 Kč. Děti a mládež do 23 let, kteří se nezúčastní žádného republikového turnaje nebo závodu, členský příspěvek neplatí. Platbu proveďte nejpozději do 14. 3. 2019 na účet Sportovního klubu Kociánka, z. s. 2028931359/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím jméno, příjmení a rok narození sportovce, za kterého je platba provedena.
  Boccia v TV
Rádi bychom vám ukázali prostřednictvím SKK Brno YouTube kanálu záznam ze závodu v boccie, který byl pořádán našim sportovním klubem v prosinci 2018. Na videu je zachycená i naše Anička Vacková, Irena Ráčková a Radek Procházka při akci. Medailonek byl natočený pro Paralympijský magazín, který Česká televize odvysílala v měsíci lednu tohoto roku (2019).
Zdroj: Paralympijský magazín - Česká televize 30. 1. 2019
  Evropský pohár v cyklistice 2019
Paracyklistický tým České federace Spastic Handicap ve druhém lednovém víkendu absolvoval první část závodů Manchester Track Para-Cycling International.
V disciplíně 1 kilometr s pevným startem se představil také člen SKK Brno Josef Kaňkovský v kategorii C4, který se umístil na 6. místě.
Závody pokračovaly disciplínou team sprint. Náš tým obsadil sedmé místo.

  Otevřený trénink v boccie
Dne 8. 1. 2019 proběhl v prostorách tělocvičny SK Kociánka Brno otevřený trénink hráčů a rozhodčích boccii. Trénink proběhl pod vedením Michaely Říháčkové - vedoucí Realizačního Týmu boccii. Tento otevřený trénink byl určen jak pro nové hráče, tak i nové rozhodčí, kteří si tak měli možnost vyzkoušet pravidla boccii v praxi. Hráčů i rozhodčích bylo hodně a byl na nich vidět velký zájem o tento sport, což nás velmi těší! Tímto bychom chtěli poděkovat Míše, že se jí tento otevřený trénink podařilo zorganizovat a budeme se těšit na další podobná setkání.