Ocenění Martina Poláška
16. listopadu 2018 obdržel náš trenér Martin Polášek ocenění od Jihomoravského kraje. Jedná se o bronzovou medaili, kterou dostal od pana hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka za dlouhodobou aktivní práci v oblasti sportovních aktivit handicapovaných sportovců a úspěšnou reprezentaci Jihomoravského kraje.

Slova pana hejtmana Šimka si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Číst více"
  Máme nové rozhodčí
V sobotu 3. 11. 2018 absolvovali naši trenéři Martin Polášek a Ondřej Balšínek úspěšně kurz rozhodčího atletiky 3. třídy. Kurz se konal ve Vyškově za podpory Krajského atletického svazu.
Děkujeme Andrejce Václavkové a Jirkovi Kubíčkovi za přípravu.
  Školení s Hankou
Po loňském úspěšném školení se letos naši trenéři zúčastnili dalšího skvělého pokračování. Děkuji Hance za aktivní přístup a výborné rady.
Slova Hanky Toufarové si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "ČÍST VÍCE"
  Změna telofonního čísla
Vážení členové, rádi bychom Vás touto formou informovali, že od 1. ledna 2019 dojde ke změně telefonního čísla. Ruší se čísla 724 084 142, 734 523 272 a nahradí je nové číslo 604 339 198.

Pozor na tuto změnu!
  Propozice boccia 2018
Sportovní klub Kociánka Brno, z. s. a Emilova sportovní, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s., ve spolupráci s Centrem Kociánka pořádá pod záštitou poslance Parlamentu České republiky Bc. Romana Onderky, MBA Národní soutěž v boccie SH 2018 v I. a II. lize, 4. kolo pro jednotlivce soutěžní třídy BC1, BC2, BC3, BC4. Čtvrté kolo se bude konat na Fakultě sportovních studií, Kamenice 753/5, Brno - Bohunice v termínu 8. – 9. prosince 2018.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Boccia workshop
Trenéři a rozhodčí našeho klubu se o víkendu 13. - 14. 10. 2018 zúčastnili ve Sportovním centru Nymburk workshopu pro trenéry paralypijského sportu boccia, který přednášel korejský reprezentační trenér CHEOL HYEON KWON. Účastníci se v sobotu na teoretické části dozvěděli spoustu praktických informací, týkající se práce s hráči, materiálem a prostředím. Nedělní dopoledne proběhly praktické ukázky tréninků, odpoledne byl prostor věnován samotným hráčům, kteří se v otevřené diskusi mohli ptát. Za SK Kociánka Brno této možnosti využil Marek Drahonský, kterému tato zkušenost otevřela nový pohled na hru.
Děkujeme Michaele Říháčkové a ČfSH za zprostředkování takové kvalitní a přínosné akce.

  První výšlap
V sobotu 13. 10. 2018 se sešlo několik kamarádu z tábora ve Vísce u Jevíčka a vyrazili na první výšlap turistického kroužku, tentokrát prozkoumali okolí města Kuřim.
Děkujeme Miloslavě Goldschmidtové a Lence Kropšové za spolupráci.
  Výsledky v boccie
O víkendu 6. - 7. října 2018 ve Velkém Meziříčí pořádala Tělovýchovná jednota Březejc, z. s. ve spolupráci s Českou federací Spastic handicap, z. s. 3. kolo v boccie. Do tělocvičny 3. základní školy se sjeli boccisti z celé republiky, kde závodili v soutěžních třídách BC1, BC2, BC3 a BC4.
Výsledky první a druhé ligy jsou ke stažení vespod tohoto článku.

  Rozloučení se sezónou 2018
Atletický klub Atletika bez bariér, z. s. vás srdečně zve na sportovní mítink s názvem Rozloučení se sezónou 2018. Závody se budou konat v Městským atletickým stadióně na Dukle v termínu 23. září 2018 od 10.30 hodin.
Propozice jsou ke stažení vespod článku.
  Letní soustředění 2018
Naši sportovci se v termínu od 5. - 11. 8. zúčastnili atletického soustředění, které se jako už tradičně konalo ve Vískách u Letovic v Agrocentru Ohrada. Tohoto soustředění se ovšem neúčastnili jen atleti, ale také i boccisté. Hymnou letošního soustředění byl hit od skupiny Mirai - Když nemůžeš, tak přidej a fungovalo to tak, že pokaždé když začala písnička hrát na jakémkoliv místě v areálu, tak jsme se všichni museli seřadit na nástup Na tomto soustředění jsme především trénovali a to pokaždé od 9:00 do 11:45. Ale k mání tu byl i krytý bazén, ve kterém se ráno a také odpoledne mohli zchladit vybraní sportovci a také pomocné síly. Vždy od 14:00 jsme mohli začít plnit sportíky, konkrétně sportíky zručnosti, přesnosti, paměti, mlčení a také odvahy. Na soustředění jsme byli hned na začátku rozděleni do dvou družstev. Byla to družstva All stars a Mořští vlci. Kapitánem All stars byl Luboš Skopalík a kapitánkou Mořských vlků Simča Kazdová a je potřeba říci, že mezi oběma družstvy panovala velká rivalita, hlavně mezi kapitány.